Студенти США за програмою Держдепу розробили план повоєнної відбудови Бучі

Джерело: “Голос Америки

Урбаністи з Пенсильванського університету за програмою Держдепу розробили план відбудови зруйнованої росіянами Бучі, оскільки бачать цю локацію символом стійкості. Студенти пропонують створити безпечний екологічний простір, з велосипедними та прогулянковими пішохідними доріжками.

Оновлене майбутнє для Бучі на Київщині спланували американські студенти у межах програми Держдепартаменту США Diplomacy Lab.

Студенти Пенсильванського університету власноруч позначали на карті місця найбільших ушкоджень, завданих Бучі російськими військами на початку вторгнення у 2022 році. На основі карти фахівці створили проєкт відбудови міста.

Свій план Green Network Bucha студенти презентували представникам Держдепу та українського посольства у Вашингтоні.

Це дуже важливий пріоритет для Державного департаменту та нашої програми Diplomacy Lab – бути ресурсом. Можливо, ми не можемо дати всі відповіді, але можемо бути ресурсом та інструментом, – зазначила спецпредставниця США з питань глобальних партнерств Дороті Маколіфф.

Особливо Маколіфф вразив досвід пані посол України у США Оксани Маркарової, дім якої знаходиться саме у Бучі. Дипломатка пообіцяла передати проєкт меру Бучі та американцям, котрі допомагають у відбудові, зокрема, Фундації Говарда Баффета.

Однією з керівників студентського проєкту є американська вчена-містобудівельниця, професорка Ежені Бірч, котра спеціалізується на історії міжнародного і внутрішнього планування та на відродженні міст.

Студенти доклали всіх зусиль, щоб усвідомити жахливий досвід, який пережили мешканці Бучі, – наголосила Бірч. – Я сама як учасниця відновлення Нью-Йорка після подій 11 вересня намагалася пояснити їм сутність подібних речей. Це проникає у саме серце, правда ж? Тож наші студенти глибоко перейнялись тим, що сталося. І пропонують рішення, що наголошують на важливості єднання громади у місті, щоб мати шанс на зцілення.

Американські студенти спроєктували відбудову міста з велосипедними, прогулянковими доріжками.

Професорка пояснила, що Бучу обрали з огляду на те, що місто стало важливим символом стійкості і життєздатності далеко за межами України.

Довідка. Diplomacy Lab University program – це програма із залучення американських університетів до розробки комплексних рішень відбудови українських міст, постраждалих від російської агресії.

  • Азербайджан реалізує п’ять проєктів з відбудови інфраструктурних об’єктів в Ірпені та Бучі.
  • Прем’єр-міністр Валлонсько-Брюссельської федерації П’єр-Ів Жехоле запевнив, що Бельгія підтримуватиме реформу української спортивної сфери та відбудову галузевої інфраструктури.
  • Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України поглиблює співпрацю з німецьким бізнесом для збільшення інвестицій у відбудову.
  • Полтавська область активно працює над відновленням сіл Правдине та Чкалове (Херсонщина), які постраждали внаслідок дій російських окупантів.

Ієромонах Макарій з Іваново-Вознесенської єпархії Російської православної церкви заявив, що освячення балістичних ракет не суперечить “принципам християнства”, якщо ці ракети “приносять користь людям”.

Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Григорій Іщенко оцінив, що Чорнобильська зона відчуження буде придатною для життя не менш ніж через 20 тисяч років.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 травня. Від початку цієї доби відбулося 201 бойове зіткнення.

Кабінет Міністрів затвердив положення про діяльність державного агентства ПлейСіті, а саме те, як воно працюватиме та чим займатиметься.

Блогерка із Дніпра Анна Алхім вкотре опинилася у центрі скандалу. Цього разу через зневажливу реакцію на українську пісню під час вечірки в блогерки Стасі Макєєвої. Українські ветерани розкритикували Алхім за поведінку під час повномасштабної війни.