Студенти США за програмою Держдепу розробили план повоєнної відбудови Бучі

Джерело: “Голос Америки

Урбаністи з Пенсильванського університету за програмою Держдепу розробили план відбудови зруйнованої росіянами Бучі, оскільки бачать цю локацію символом стійкості. Студенти пропонують створити безпечний екологічний простір, з велосипедними та прогулянковими пішохідними доріжками.

Оновлене майбутнє для Бучі на Київщині спланували американські студенти у межах програми Держдепартаменту США Diplomacy Lab.

Студенти Пенсильванського університету власноруч позначали на карті місця найбільших ушкоджень, завданих Бучі російськими військами на початку вторгнення у 2022 році. На основі карти фахівці створили проєкт відбудови міста.

Свій план Green Network Bucha студенти презентували представникам Держдепу та українського посольства у Вашингтоні.

Це дуже важливий пріоритет для Державного департаменту та нашої програми Diplomacy Lab – бути ресурсом. Можливо, ми не можемо дати всі відповіді, але можемо бути ресурсом та інструментом, – зазначила спецпредставниця США з питань глобальних партнерств Дороті Маколіфф.

Особливо Маколіфф вразив досвід пані посол України у США Оксани Маркарової, дім якої знаходиться саме у Бучі. Дипломатка пообіцяла передати проєкт меру Бучі та американцям, котрі допомагають у відбудові, зокрема, Фундації Говарда Баффета.

Однією з керівників студентського проєкту є американська вчена-містобудівельниця, професорка Ежені Бірч, котра спеціалізується на історії міжнародного і внутрішнього планування та на відродженні міст.

Студенти доклали всіх зусиль, щоб усвідомити жахливий досвід, який пережили мешканці Бучі, – наголосила Бірч. – Я сама як учасниця відновлення Нью-Йорка після подій 11 вересня намагалася пояснити їм сутність подібних речей. Це проникає у саме серце, правда ж? Тож наші студенти глибоко перейнялись тим, що сталося. І пропонують рішення, що наголошують на важливості єднання громади у місті, щоб мати шанс на зцілення.

Американські студенти спроєктували відбудову міста з велосипедними, прогулянковими доріжками.

Професорка пояснила, що Бучу обрали з огляду на те, що місто стало важливим символом стійкості і життєздатності далеко за межами України.

Довідка. Diplomacy Lab University program – це програма із залучення американських університетів до розробки комплексних рішень відбудови українських міст, постраждалих від російської агресії.

  • Азербайджан реалізує п’ять проєктів з відбудови інфраструктурних об’єктів в Ірпені та Бучі.
  • Прем’єр-міністр Валлонсько-Брюссельської федерації П’єр-Ів Жехоле запевнив, що Бельгія підтримуватиме реформу української спортивної сфери та відбудову галузевої інфраструктури.
  • Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України поглиблює співпрацю з німецьким бізнесом для збільшення інвестицій у відбудову.
  • Полтавська область активно працює над відновленням сіл Правдине та Чкалове (Херсонщина), які постраждали внаслідок дій російських окупантів.

Телеканал ABC News виплатить 15 мільйонів доларів майбутній президентській бібліотеці Дональда Трампа.

14 грудня російські військові прорвалися до селища Новий Комар (Волноваський район, Донецька область), використовуючи колону із дев’яти бойових машин піхоти та одного танка. За даними спостерігачів, техніка рухалася через поля південніше Роздольного, після чого щонайменше 50 військовослужбовців РФ висадилися в селі.

У російському місті Чита, центр Забайкальського краю, відкрили дерев’яний туалет, на який жителі бараків чекали майже два роки.

З 16 грудня в Україні почнуть діяти оновлені графіки відключення електроенергії, які уніфікують для всієї країни. За даними ДТЕК, ці зміни дозволять збільшити кількість часу зі світлом для споживачів.

Науковці Шанхайського університету Фудань дійшли висновку, що автомобільні навігатори з “сексуальними” жіночими голосами погано впливають на чоловіків-водіїв, провокуючи їх порушувати правила дорожнього руху.