Супутникові фотографії показують, як КНДР може постачати зброю до Росії
Джерело: The New York Times
Опубліковані супутникові фото показують, як Північна Корея могла передавати Росії озброєння на склад боєприпасів РФ недалеко від українського кордону.
Відповідно до аналізу, оприлюдненого на початку тижня, супутникові фотографії надають нові докази того, що вантажні кораблі курсують між Росією та Північною Кореєю на підтримку незаконної торгівлі зброєю, яка сприяє війні РФ в Україні.
США вже довгий час звинувачують КНДР у тому, що вона продає зброю Росії. Зображення, надані Королівським інститутом об’єднаних служб у Великій Британії, не тільки підтверджують це звинувачення, але й надають додаткові відомості про вантажі з північнокорейського порту, які, здається, були доставлені на російський склад боєприпасів приблизно за 200 км від кордону з Україною.
Водночас неможливо довести, що знаходиться у сотнях контейнерів, які були завантажені у гавані Раджин, що у північнокорейській спеціальній економічній зоні Расон, на два вантажні судна, пов’язані з російськими військовими.
13 жовтня Білий дім звинуватив КНДР у постачанні до РФ понад 1000 контейнерів, ймовірно заповнених зброєю. Водночас і Росія, і Північна Корея це заперечують.
За даними супутникових фото, КНДР почала відправляти РФ озброєння у серпні, через кілька тижнів після того, як відбувалась зустріч глави МЗС РФ Сергія Лаврова з північнокорейським лідером Кім Чен Ином у Пхеньяні.
На супутникових фотографіях видно, що десятки вантажних контейнерів такого ж розміру і кольору, які вирушили з Раджина, були завантажені на потяги в російському порту Дунай і прибули на склад боєприпасів у Тихорецьку. Деякі з північнокорейських вантажів, що прямували до Дунаю, були сфотографовані також 14 жовтня.
Два вантажних судна — “Ангара” та “Марія” — здійснили щонайменше п’ять рейсів між Дунаєм і Раджином починаючи з серпня, хоча аналіз зазначив, що обидва судна часом вимикали свої транспондери, що ускладнювало їх відстеження.
Приблизно в той же час на складі боєприпасів у Тихорєцьку суттєво збільшилась кількість ям для зберігання боєприпасів.
В аналізі мовиться, що РФ відправляє пусті контейнери до КНДР, де їх наповнюють зброєю. В арсеналі Північної Кореї містяться тисячі артилерійських систем радянського періоду, які можуть стати ключовою зброєю Росії у війні проти України.
- Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров прибув до столиці Північної Кореї Пхеньяну для зустрічей, які розглядаються як підготовка основи для візиту президента Володимира Путіна.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.