Супутникові фотографії показують, як КНДР може постачати зброю до Росії

Джерело: The New York Times

Опубліковані супутникові фото показують, як Північна Корея могла передавати Росії озброєння на склад боєприпасів РФ недалеко від українського кордону.

Відповідно до аналізу, оприлюдненого на початку тижня, супутникові фотографії надають нові докази того, що вантажні кораблі курсують між Росією та Північною Кореєю на підтримку незаконної торгівлі зброєю, яка сприяє війні РФ в Україні.

США вже довгий час звинувачують КНДР у тому, що вона продає зброю Росії. Зображення, надані Королівським інститутом об’єднаних служб у Великій Британії, не тільки підтверджують це звинувачення, але й надають додаткові відомості про вантажі з північнокорейського порту, які, здається, були доставлені на російський склад боєприпасів приблизно за 200 км від кордону з Україною.

Водночас неможливо довести, що знаходиться у сотнях контейнерів, які були завантажені у гавані Раджин, що у північнокорейській спеціальній економічній зоні Расон, на два вантажні судна, пов’язані з російськими військовими.

13 жовтня Білий дім звинуватив КНДР у постачанні до РФ понад 1000 контейнерів, ймовірно заповнених зброєю. Водночас і Росія, і Північна Корея це заперечують.

За даними супутникових фото, КНДР почала відправляти РФ озброєння у серпні, через кілька тижнів після того, як відбувалась зустріч глави МЗС РФ Сергія Лаврова з північнокорейським лідером Кім Чен Ином у Пхеньяні.

На супутникових фотографіях видно, що десятки вантажних контейнерів такого ж розміру і кольору, які вирушили з Раджина, були завантажені на потяги в російському порту Дунай і прибули на склад боєприпасів у Тихорецьку. Деякі з північнокорейських вантажів, що прямували до Дунаю, були сфотографовані також 14 жовтня.

Два вантажних судна — “Ангара” та “Марія” — здійснили щонайменше п’ять рейсів між Дунаєм і Раджином починаючи з серпня, хоча аналіз зазначив, що обидва судна часом вимикали свої транспондери, що ускладнювало їх відстеження.

Приблизно в той же час на складі боєприпасів у Тихорєцьку суттєво збільшилась кількість ям для зберігання боєприпасів.

В аналізі мовиться, що РФ відправляє пусті контейнери до КНДР, де їх наповнюють зброєю. В арсеналі Північної Кореї містяться тисячі артилерійських систем радянського періоду, які можуть стати ключовою зброєю Росії у війні проти України.

30 січня президент Володимир Зеленський підписав Закон 4188-IX “Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України” щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду”.

Бюджетний комітет Німеччини закликав міністра фінансів Йорга Кукіса схвалити додаткові 3 мільярди євро (3,13 мільярда доларів) військової допомоги Україні, повідомили джерела.

Для завершення війни проти України необхідно тиснути на Росію, адже саме Москва виступає агресором, наголосила глава дипломатії Європейського Союзу Кая Каллас. Вона зазначила, що США повністю поділяють цю думку.

Хмельницька обласна рада має намір витратити 645 тисяч гривень на висвітлення своєї діяльності у 2025 році, повідомила пресслужба у відповідь на інформаційний запит ІМІ.

Глава РФ Володимир Путін неодноразово нахвалював міжконтинентальну балістичну ракету “Сармат”, стверджуючи, що “аналогів у світі немає”, і кілька років обіцяв, що ось-ось поставить її на бойове чергування. Пропагандисти Путіна погрожували за допомогою “Сармата” стерти Велику Британію та Страсбург, де знаходиться Європарламент. Проте низка випробувань завершилася провалом: Росія не має необхідних компетенцій для створення таких ракет, якими ще за радянських часів займалися українські конструкторські бюро, повідомляють експерти.