Сили оборони півдня збили 12 дронів і дві ракети Х-59

Джерело: Сили оборони півдня

Сили оборони півдня України приземлили 12 ворожих безпілотників та дві ракети Х-59 у їхній операційній зоні.

“БпЛА типу “Shahed-131/136″, спрямовані з акваторії Чорного моря, здійснювали складне маневрування над прибережними населеними пунктами і вглиб країни, до центральних регіонів. Підрозділами протиповітряної оборони в нашій операційній зоні було збито 12 дронів-камікадзе: 2 – над Миколаївщиною, по 5 – над Кіровоградщиною і Одещиною”, – йдеться у повідомленні.

Фото: Сили оборони

Зазначається, що противник також застосував і керовані авіаційні ракети Х-59 з літака тактичної авіації, з акваторії Азовського моря. 2 ракети знищено силами ППО на Кіровоградщині.

Військові додали, що один із збитих дронів, впавши в житловий квартал Одеси, спричинив руйнування і займання в типовому одеському дворику.

“І хоча пожежу оперативно ліквідовано, одна з квартир зруйнована повністю. Там загинув господар, його дружину рятувальникам вдалося дістати з-під завалів, її ушпиталено у важкому стані. Ще двох мешканок сусідньої квартири доправили в лікарню з опіками і іншими травмами”, – йдеться в повідомленні.

Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні. 

В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.

У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).

Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.

Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.