Третя весна у полоні: у Києві провели акцію на підтримку військовополонених (фоторепортаж)

Джерело: Букви
28 квітня на Подолі у Києві відбулася акція на підтримку українських оборонців, котрі вже понад два роки перебувають у російському полоні. Організатори та небайдужі розмістилися обабіч дороги у центрі міста, закликаючи зробити усе можливе для повернення захисників.
До 20-ї акції підтримки військовополонених долучилися не лише родичі та близькі військовополонених, але й сотні містян, колишніх бранців росіян та військових.
На вулиці Межигірській мітингувальники тримали плакати з написами: “Третя весна у полоні”, “FreeAzov”, “Їх дуже чекають вдома”, “Не мовчи”, “Твоя байдужість їх вбиває”.
26 березня Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні оприлюднила нові дані про тортури росіянами українських військовополонених та різке зростання кількості достовірних звинувачень у стратах полонених.
Голова ММПЛУ Даніель Белль повідомила, що кожен з раніше опитаних українських військовополонених розповідав, як російські військовослужбовці та посадовці катували їх у неволі, застосовуючи неодноразові побиття, електрошок, погрози розстрілу, тривалі стресові пози та імітацію розстрілу. Більш ніж половина з них зазнали сексуального насильства.
Більшість колишніх військовополонених також розповідали про страждання від того, що їм не дозволяли спілкуватися зі своїми родинами, та що вони були позбавлені належного харчування й медичної допомоги.
Окрім цього, ММПЛУ зафіксувала достовірні повідомлення про страту щонайменше 32 українських військовополонених у 12 окремих випадках у період з грудня 2023 року по лютий 2024 року, що значно більше, ніж за будь-який попередній період.
Читайте також: Багато іноземців не знають, що росіяни катують наших полонених – Спільнота родин Оленівки
Раніше представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Юрій Таранюк повідомив, що в російському полоні перебувають понад 8000 українців.
- Глава ГУР МОУ Кирило Буданов прокоментував обмін військовополоненими та пояснив, чому Росія не хоче повертати бійців “Азова”.
- 3 січня начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов повідомив, що черговий обмін військовополоненими готувався досить довго, допомогу в організації процесу безпосередньо надали ОАЕ.
- Нещодавно Кабінет міністрів України ухвалив постанову, яка затверджує положення про інформаційну систему з питань поводження з полоненими.
- Раніше британська розвідка повідомила, що станом на сьогодні щонайменше 11 000 українських дітей утримуються у 43 так званих “таборах перевиховання” по всій Росії за тисячі км від дому.
- У своєму традиційному Великодньому посланні Urbi et Orbi, яке відбулося в неділю, 31 березня, Папа Римський Франциск звернув увагу на російсько-українську війну та висловив побажання про загальний обмін усіма полоненими між Росією та Україною.
Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з Володимиром Зеленським, закликав Росію та Україну до 30-денного беззастережного припинення вогню і пообіцяв запровадити санкції у разі відмови.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 травня. Від початку цієї доби відбулося 154 бойових зіткнення.
Ввечері 8 травня президент Володимир Зеленський повідомив про телефонну розмову з главою США Дональдом Трампом, під час якої сторони обговорили ситуацію на фронті, перспективи миру та підписану нещодавно угоду про економічне партнерство між двома країнами.
8 травня президент Володимир Зеленський своїм указом надав звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка” полковнику Пархоменко Ігорю Валерійовичу.
У районі міста Ізюм Харківської області загинув 40-річний громадянин Великої Британії Кріс Гарретт, який займався розмінуванням територій.