У Чехії Зеленський сфотографувався з українками, котрі працюють прибиральницями
Джерело: Dan Moravec/X
5 травня, під час візиту до Чехії, президент Володимир Зеленський зробив спільне фото з українками, котрі нині працюють прибиральницями у Чеському парламенті.
Відповідну світлину опублікував фотограф Деніель Моравець на платформі X.
Velký dojetí. Měl jsem tu čest vyfotit naše ukrajinské uklízečky s panem prezidentem. Brečely potom ♥️ pic.twitter.com/i7KUQYzDXo
— Dan Moravec 🇮🇱 (@DanMoravec2) May 5, 2025
Автор підписав опубліковане фото, зауваживши, що українки розплакались після зустрічі з президентом.
Дуже зворушений. Мав честь сфотографувати наших українських прибиральниць з паном Президентом. Потім вони плакали, — написав Моравець.
Додамо, 4 травня президент прибув із візитом до чеської столиці Праги.
Глава МЗС Чехії опублікував знімок з президентом України та першою леді Оленою Зеленською в аеропорту.

Фото: Ян Ліпавський
Президент Володимир Зеленський розповів, що під час офіційного візиту у Чехію зустрінеться із керівництвом країни та очільниками оборонних компаній.
Згодом поінформували, що Зеленський спільно з главою Чехії Петром Павелом домовилися про продовження оборонної, політичної та гуманітарної підтримки України.
Серед ключових тем зустрічі – чеська артилерійська ініціатива. Зеленський зазначив, що Чехія вже дуже допомогла, і цьогоріч Україна розраховує на не менш результативну співпрацю – мова про 1,8 млн снарядів. Зокрема 5 травня глава Української держави зустрінеться з представниками чеських оборонних компаній.
Лідери також обговорили наступні кроки у розвитку авіаційної коаліції – створення українсько-чеської школи F-16 для підготовки пілотів.
Своєю чергою, перша леді Олена Зеленська зустрілася з першою леді Чехії Євою Павловою на початку свого візиту до Праги. Сторони обговорили очікування від конференції Healthcare Initiative for Ukraine та перспективи нових угод у сфері медицини. Дружини президентів домовилися про співпрацю у сфері ментального здоров’я. У їхній присутності міністри охорони здоров’я України та Чехії підписали меморандум між Координаційним центром із психічного здоров’я Кабінету Міністрів, який супроводжує реалізацію Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?”, та Національним інститутом психічного здоров’я Чехії.
Зауважимо, раніше стало відомо, що у Чехії започатковують пілотний проєкт щодо добровільного повернення українських переселенців, які отримали в Чехії статус тимчасового захисту. МЗС країни пропонує сплатити за переселенців квитки на автобус, а хворим – транспортування в машині швидкої допомоги.
- Європейська комісія проти расизму та нетерпимості (ECRI) у своєму щорічному звіті заявила, що з початку повномасштабного вторгнення Росії для підтримки українців були докладені “чудові зусилля” і біженці з України отримали краще ставлення, ніж ті, хто переміщений через інші війни та надзвичайні ситуації.
- Додамо, майже 4,2 мільйона громадян країн, які не входять до Європейського Союзу та покинули Україну через війну, мали статус тимчасового захисту в країнах ЄС. Ця цифра трохи зменшилася порівняно з кінцем березня, коли таких було 4,21 мільйона.
- В Естонії за останні шість місяців фіксується зменшення кількості переселенців з України.
- Станом на березень українські переселенці дедалі частіше прямували до Німеччини, Чехії та Іспанії. Вже 4,3 млн громадян України отримали статус тимчасового захисту в ЄС, переважно у ФРН (1,2 млн), Польщі (951 тис.) та Чехії (381 тис.).
Голова Державної податкової служби Руслан Кравченко поінформував, що у межах кампанія декларування доходів за 2024 рік, громадяни України задекларували загалом 326 мільярдів гривень, що на 107 млрд більше проти минулого року.
У 2026 році очікується початок роботи Спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
Західні союзники України ведуть переговори про постачання додаткових зенітно-ракетних комплексів Patriot і прагнуть досягти домовленості до саміту НАТО, котрий відбудеться наприкінці червня, поінформувало обізнане джерело.
5 травня адміністрація президента США Дональда Трампа розпочала програму добровільної самодепортації нелегальних іммігрантів. Мігранти, котрі проживають у США нелегально, зможуть отримати фінансову та організаційну допомогу для повернення на батьківщину.
5 травня усі 133 кардинали, котрі мають право голосу на конклаві з обрання нового Папи Римського, вже прибули до Риму. Таємне голосування розпочнеться у середу пообіді за зачиненими дверима Сікстинської капели. Право обирати нового понтифіка мають кардинали віком до 80 років.