У Ґданську відбулася акція на підтримку українських військовополонених
Джерело: Букви
На півночі Польщі, у Ґданську, відбулася акція на підтримку українських військовополонених, котрі досі перебувають у російському полоні.
Організатори акції закликали пам’ятати про військовополонених, котрі перебувають у жахливих умов утримання на території ворога. Також учасники наголосили, що більшість військових зазнають систематичних катувань та знущань у російському полоні.
На площі також розклали одяг, як символ нагадування про військових, про російсько-українську війну, наголошуючи, що перебуваючи за кордоном, українці памʼятають про боротьбу.
Окрім цього, під час акції нагадали про другу річницю авіаудару по Драматичному театру в Маріуполі. Жертв воєнного злочину росіян вшанували хвилиною мовчання.
Зауважимо, 16 березня у центрі Києва відбулась акція на підтримку українських військовополонених та зниклих безвісти.Захід організували родини українських військовополонених і зниклих безвісти та Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.
Участь в акції взяли приблизно 500 осіб.
Також 10 березня біля червоного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка у Києві відбулася чотирнадцята акція “Не мовчи! Полон вбиває!” на підтримку українських військовополонених та зниклих безвісти.
Варто наголосити, що близько 90% українських військовополонених пройшли через катування, зґвалтування, погрози сексуальним насильством або інші форми жорстокого поводження.
Раніше представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Юрій Таранюк повідомив, що в російському полоні перебувають понад 8000 українців.
- Глава ГУР МОУ Кирило Буданов прокоментував обмін військовополоненими та пояснив, чому Росія не хоче повертати бійців “Азова”.
- 3 січня між Україною та Росією відбувся найбільший з початку повномасштабної війни обмін військовополоненими. Фахівці ISW пояснили, чому РФ погодилась на обмін після місяців затримок.
- 3 січня начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов повідомив, що черговий обмін військовополоненими готувався досить довго, допомогу в організації процесу безпосередньо надали ОАЕ.
- 24 лютого, в другу річницю повномасштабного вторгнення Росії в Україну у Києві провели акцію на підтримку українських військовополонених.
- Нещодавно Кабінет міністрів України ухвалив постанову, яка затверджує положення про інформаційну систему з питань поводження з полоненими.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.