У Кабміні запропонували звільняти від мобілізації залежно від заробітної плати – нардеп
Джерело: народний депутат України Олексій Гончаренко у Telegram
У Кабміні запропонували впровадити новий підхід до процесу бронювання. За даними нардепа, бронювання від мобілізації буде залежати від рівня заробітної плати.
Олексій Гончаренко зазначив, що під бронювання підпадуть такі категорії осіб:
- Чиновники категорії А;
- Працівники підприємств, установ і організацій оборонно-промислового комплексу, що постачають для ЗСУ;
- Працівники поліції.
Повністю бронювання охопить також:
- Працівників паливно-енергетичного комплексу;
- Операторів зв’язку;
- Також право на бронювання матимуть особи, які:
отримують зарплату від 35 000 гривень; - Сплачують ПДФО на рівні не менше 6,3 тис. гривень і ЄСВ на рівні не менше 7,7 тис. гривень.
- Працюють у сфері інформаційних технологій, зокрема резиденти “Дія Сіті”, за умови сплати ПДФО на рівні не менше 6,3 тис. гривень.
“Подібне за змістом рішення вже виносилось на обговорення з ОП місяць тому. Але тоді його завернули саме через критику норми про зарплату від 35 000 грн. В такому вигляді підхід можна назвати соціальним дарвінізмом. За цією логікою, чиновники та багатії не мають ризикувати життям”, – зазначив він.
- 30 січня Кабінет Міністрів України, як суб’єкт законодавчої ініціативи, зареєстрував у Верховній Раді України проєкт Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”.
- 7 лютого Верховна Рада України підтримала в першому читанні урядовий законопроєкт №10449 про посилення мобілізації. За нього проголосували 243 депутати.
- Станом на 27 лютого до “мобілізаційного” законопроєкту № 10449 досі не опубліковано поправок до другого читання, дедлайн внесення яких минув 21 лютого. За словами нардепа Ярослава Железняка, до цього законопроєкту подано понад 4000 правок – і найцікавіше те, що від “Слуги народу” їх майже половина.
- Омбудсман Дмитро Лубінець закликав депутатів проголосувати за законопроєкт про мобілізацію у першому читанні після наради з главою Міноборони Рустемом Умєровим. Раніше він заявив, що оновлений проєкт закону містить антиконституційні норми, зокрема, стосовно обов’язку реєструвати електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного.
- Рустем Умєров розповів, що у законопроєкті, що має на меті регулювати мобілізацію, демобілізацію, відстрочку та соціальний захист, зазначено, що нині військовослужбовці зможуть отримати відпочинок чи часткове звільнення. Натомість про повну демобілізацію може мовитися виключно після закінчення війни.
- Працівники Національної поліції розслідують близько 9400 кримінальних справ щодо ухилення від мобілізації, а 2600 обвинувальних актів вже направлено до суду, розповів Максим Цуцкірідзе — перший заступник голови Національної поліції та керівник Головного слідчого управління.
- 26 лютого президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт щодо демобілізації строковиків.
- Український військовий та правозахисник Масі Найєм застеріг українське суспільство від можливого результату повномасштабної війни у разі відсутності будь-якої зміни щодо мобілізації, мотивації та постачання західного озброєння.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.