У Кабміні запропонували звільняти від мобілізації залежно від заробітної плати – нардеп

Джерело: народний депутат України Олексій Гончаренко у Telegram

У Кабміні запропонували впровадити новий підхід до процесу бронювання. За даними нардепа, бронювання від мобілізації буде залежати від рівня заробітної плати.

Олексій Гончаренко зазначив, що під бронювання підпадуть такі категорії осіб:

  • Чиновники категорії А;
  • Працівники підприємств, установ і організацій оборонно-промислового комплексу, що постачають для ЗСУ;
  • Працівники поліції.

Повністю бронювання охопить також:

  • Працівників паливно-енергетичного комплексу;
  • Операторів зв’язку;
  • Також право на бронювання матимуть особи, які:
    отримують зарплату від 35 000 гривень;
  • Сплачують ПДФО на рівні не менше 6,3 тис. гривень і ЄСВ на рівні не менше 7,7 тис. гривень.
  • Працюють у сфері інформаційних технологій, зокрема резиденти “Дія Сіті”, за умови сплати ПДФО на рівні не менше 6,3 тис. гривень.

“Подібне за змістом рішення вже виносилось на обговорення з ОП місяць тому. Але тоді його завернули саме через критику норми про зарплату від 35 000 грн. В такому вигляді підхід можна назвати соціальним дарвінізмом. За цією логікою, чиновники та багатії не мають ризикувати життям”, – зазначив він.

  • 30 січня Кабінет Міністрів України, як суб’єкт законодавчої ініціативи, зареєстрував у Верховній Раді України проєкт Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”.
  • 7 лютого Верховна Рада України підтримала в першому читанні урядовий законопроєкт №10449 про посилення мобілізації. За нього проголосували 243 депутати.
  • Станом на 27 лютого до “мобілізаційного” законопроєкту № 10449 досі не опубліковано поправок до другого читання, дедлайн внесення яких минув 21 лютого. За словами нардепа Ярослава Железняка, до цього законопроєкту подано понад 4000 правок – і найцікавіше те, що від “Слуги народу” їх майже половина.
  • Омбудсман Дмитро Лубінець закликав депутатів проголосувати за законопроєкт про мобілізацію у першому читанні після наради з главою Міноборони Рустемом Умєровим. Раніше він заявив, що оновлений проєкт закону містить антиконституційні норми, зокрема, стосовно обов’язку реєструвати електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного.
  • Рустем Умєров розповів, що у законопроєкті, що має на меті регулювати мобілізацію, демобілізацію, відстрочку та соціальний захист, зазначено, що нині військовослужбовці зможуть отримати відпочинок чи часткове звільнення. Натомість про повну демобілізацію може мовитися виключно після закінчення війни.
  • Працівники Національної поліції розслідують близько 9400 кримінальних справ щодо ухилення від мобілізації, а 2600 обвинувальних актів вже направлено до суду, розповів Максим Цуцкірідзе — перший заступник голови Національної поліції та керівник Головного слідчого управління.
  • 26 лютого президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт щодо демобілізації строковиків.
  • Український військовий та правозахисник Масі Найєм застеріг українське суспільство від можливого результату повномасштабної війни у разі відсутності будь-якої зміни щодо мобілізації, мотивації та постачання західного озброєння.

Голова Запорізької ОВА Іван Федоров поінформував, що  станом на 9 січня кількість постраждалих внаслідок ворожого удару по Запоріжжю зросла до 120 осіб.

9 січня міністр оборони Німеччині Борис Пісторіус пообіцяв подальшу підтримку України після федеральних виборів у лютому.

Російська окупаційна влада вперше провела примусовий призов на строкову службу жителів тимчасово окупованих Херсонської та Запорізької областей.

За минулу добу російські війська здійснили 60 обстрілів прикордонних територій Чернігівської області, а також частин Сумської та Харківської областей, загалом пролунало 190 вибухів.

У місті Гуляйполе Запорізької області внаслідок атаки російського безпілотного літального апарата була пошкоджена автоцистерна Державної служби з надзвичайних ситуацій.