$61 млрд і ATACMS: Конгрес США оприлюднив законопроєкт про підтримку України
Джерело: текст законопроєкту
Республіканці в Палаті представників Конгресу США оприлюднили новий пакет військової допомоги, який, зокрема, передбачає надання Україні ракет ATACMS.
Документ передбачає, що з 61 мільярда доларів 23 мільярди доларів будуть спрямовані на поповнення арсеналів США. Допомога буде надана у вигляді позики.
Для покриття заборгованості передбачена конфіскація активів РФ.
Водночас передбачається передача Україні ракет ATACMS.
“Як тільки стане можливим після набрання чинності цим законом, президент передасть уряду України тактичні ракетні системи великої дальності у межах надання допомоги уряду України в самообороні”, – йдеться у документі.
Серед іншого, пакет військової допомоги пропонує надання 26 мільярдів доларів для Ізраїлю і восьми мільярдів доларів для Тайваню.
Зауважимо, що текст законопроєкту був оприлюднений після того, як спікер Майк Джонсон заявив, що голосування проведуть в суботу, 20 квітня.
- Спікер Палати представників США Майк Джонсон повідомив, що Конгрес усвідомлює необхідність підтримувати Ізраїль.Тож вже цього тижня республіканці спільно з демократами спробують узгодити пакет допомоги країні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 листопада. З початку доби відбулося 130 бойових зіткнень.
19 листопада прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен зауважила, що країна спорядила Силам оборони шість літаків F-16. Загалом Україні має отримати 19 винищувачів.
Уряд Великої Британії оголосив про подальшу військову підтримку у 7,5 мільйонів фунтів стерлінгів (9,5 млн доларів) для закупівлі нових ударних і розвідувальних дронів, котрі проінвестують у межах коаліції БпЛА на чолі з Британією та Латвією.
19 листопада Україна використала американські далекобійні ракети ATACMS для удару по території Росії, скориставшись дозволом, щойно наданим адміністрацією президента Джо Байдена на 1000-й день повномасштабної війни.
США не бачать причин коригувати свою позицію щодо ядерної зброї у відповідь на рішення Росії змінити свою ядерну доктрину, заявив представник Ради національної безпеки. Крок Москви не став несподіваним і є продовженням тієї ж безвідповідальної риторики, що її постійно використовує Кремль після вторгнення в Україну.