У межах місії EUMAM вже пройшли навчання 50 тисяч українських армійців

Джерело: PolskieRadio

Згідно з даними Брюсселя, у межах місії ЄС, штаб-квартира якої знаходиться у Польщі, вже проведені навчання для 50 тисяч українських військових.

Мета Місії ЄС з військової допомоги на підтримку України (EUMAM Ukraine) полягає у посиленні військових спроможностей Збройних сил України задля захисту територіальної цілісності та суверенітету України в межах її міжнародно визнаних кордонів, а також задля захисту цивільного населення.

Зауважується, що нині місія розвивається швидше, ніж очікувалося. Адже спершу передбачалося проведення індивідуальної, колективної та спеціалізованої підготовки до 15 тисяч армійців. Проте, вже до кінця літа 2024 року, вишкіл пройде 60 тисяч осіб, тобто у чотири рази більше від запланованого. Багато військових проходять навчання в Польщі, що пов’язано із близькістю кордону та можливістю швидкого перекидання підготовлених військовослужбовців.

Раніше ми повідомляли, що станом на початок березня майже 10 000 військових України пройшли підготовку у Франції з початку повномасштабного вторгнення РФ. Окрім постачання зброї та військової техніки, “Франція підтримує Київ через навчання українських військових для підвищення навичок відповідно до потреб, щоб вони могли продовжувати захищати свою територію”.

Довідка. Нині 24 країни ЄС та Норвегія беруть участь у підготовці українських військових в межах EUMAM Ukraine. Це найбільша місія за всю історію ЄС, завдяки якій забезпечено підготовку понад 32 тисяч українських військовослужбовців за різними напрямами.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.