У межах проєкту «Шлях додому» за місяць в Україну повернули 17 дітей
Джерело: пресслужба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України
За жовтень у межах проєкту “Шлях додому” Україні вдалося повернути 17 дітей, незаконно депортованих росіянами.
Зауважується, що серед них зокрема багатодітна родина із чотирма дітьми з Херсонщини. Окрім цього, тепер у безпеці п’ятеро дітлахів із дитячого будинку сімейного типу з Луганської області. Усі дітки віком від 1 до 16 років.
У Мінреінтеграції повідомили, що багатодітній сімʼї допомогли влаштуватися в Івано-Франківську. Тоді як дітки з дитячого будинку сімейного типу нині мешкають у Полтаві, у цьому БО “СОС Дитячі Містечка”.
Також у відомстві висловили вдячність Громадській спілці “Українська мережа за права дитини” за сприяння у поверненні українських дітей.
Та нагадали, якщо хтось став свідком незаконного переміщення дітей на тимчасово окуповану територію або територію РФ, потрібно повідомити профільному фахівцю Мінреінтеграції Наталії Ємець за номером: (050) 562-03-13. Також можна зателефонувати на гарячу лінію Національного інформаційного бюро 16-48.
Зауважимо, нещодавно глава Української держави поінформував, що лише документально Україна може підтвердити депортацію 20 тисяч українських дітей, водночас додав, що цифри можуть бути більшими.
Довідка. Проєкт “Шлях додому” Українська мережа за права дитини реалізує у партнерстві з Мінреінтеграції, Міжнародною гуманітарною організацією Save the Children in Ukraine й іншими.
- Катар домовився про повернення незаконно депортованих до РФ українських дітей.
- В тимчасово окупованому Криму росіяни посилюють заходи з поширення пропаганди з боку окупаційної адміністрації з метою збереження рівня підтримки повномасштабної війни РФ проти України серед населення півострова.
- Російські пропагандисти планують провести низку заходів, метою яких буде “порятунок” репутації уповноваженої з прав дитини РФ Марії Львової-Белової.
- Міжнародний Червоний Хрест закликає звільнити голову Білоруського Червоного Хреста, який викликав міжнародне обурення через те, що вихвалявся тим, що активно переправляв українських дітей із контрольованих Росією територій до Білорусі.
- До Білорусі депортували тисячі українських дітей: деякі з них вже пройшли “військовий вишкіл” – The Telegraph.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.