У Міненерго спростували інформацію про нібито підвищення тарифу на електроенергію з 1 січня

Джерело: Міненерго

У Міністерстві енергетики України спростували неправдиву інформацію про нібито підвищення тарифу на електроенергію з 1 січня 2024 року.

У відомстві пояснили, що сьогодні низка ЗМІ та телеграм-каналів поширили недостовірну інформацію про нібито підвищення тарифу на електроенергію для населення з 1 січня 2024 року, посилаючись у своїх повідомленнях на інтерв’ю голови НКРЕКП Костянтина Ущаповського.

Одначе, сам спікер не робив таких стверджень у своєму інтерв’ю. Відтак, НКРЕКП публічно спростувала інформацію, викладену у журналістських повідомленнях.

17 листопада в інтернет-виданні “Економічна правда” вийшло інтерв’ю голови НКРЕКП Костянтина Ущаповського під заголовком “Чому треба готуватися до підвищення цін на електроенергію”.

В ньому Костянтин Ущаповський заявив: “Моя особиста думка, що до успішного завершення осінньо-зимового сезону не може бути й мови про підвищення тарифів”.

Своєю чергою, низка телеграм-каналів поширили повідомлення, де зазначалось, що “вартість електричної енергії для населення може збільшитися на 15%, до 3 грн за кВт*год” або “нібито підняття ціни на електроенергію для населення відбудеться з 1 січня наступного року”.

“Чітка позиція Регулятора полягає в тому, що питання про підвищення тарифів для населення на електроенергію до кінця проходження опалювального періоду наразі не стоїть”, – зазначили у НКРЕКП.

Своєю чергою, Міненерго звернулося до українських журналістів з проханням бути пильними та не спотворювати інформацію, особливо у таких важливих та чутливих для населення питаннях, як підвищення тарифів.

У відомстві зауважили, що проти України веде війну підступний та сильний ворог. Це протистояння відбувається всюди: на полі бою, в економіці, енергетиці, в інформаційному просторі.

Саме тому недостовірна інформація про відключення світла, неготовність енергосистеми до зими або про підвищення тарифів постійно поширюється росіянами в нашому інформаційному просторі.

Їхня мета – посіяти страх, паніку, зменшити віру суспільства у перемогу і, як наслідок, – послабити всю країну і нашу здатність протистояти ворогу.

“Саме тому підігравання українськими журналістами цим російським ІПСО є неприйнятними. Тому ще раз звертаємося з проханням бути пильними та не допомагати діям ворога в інформаційному просторі. Міненерго офіційно повідомляє, що підвищення тарифів для населення наразі НЕ ПЕРЕДБАЧАЄТЬСЯ”, – резюмували у міністерстві.

Національне агентство передало в управління десять арештованих морських суден, що належать компаніям, пов’язаним з державою-агресором, поінформувала голова АРМА Олена Дума.

Польща має намір витрачати 5% ВВП на оборону вже у 2026 році, підтвердив міністр оборони Владислав Косіняк-Камиш 3 квітня після зустрічі міністрів оборони ЄС у Варшаві.

3 квітня заявив президент Фінляндії Александер Стубб заявив, що Франція або Велика Британія мають взяти на себе ініціативу у взаємодії з Росією в межах європейських зусиль щодо врегулювання війни РФ проти України.

​Москва сподівається, що президент США Дональд Трамп забезпечить прийнятне мирне врегулювання з Україною, одначе, готова продовжувати війну, якщо переговори зазнають невдачі, повідомляють поінформовані джерела.

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.