У Міноборони підтвердили знищення десяти російських літаків за 10 днів
Джерело: пресслужба Міноборони
У Міноборони підтвердили, що Сили оборони України збили десять російських військових літаків у період із 17 по 27 лютого.
Серед знищених цілей — дев’ять сучасних Су-35 і Су-34, а також А-50. Зокрема напередодні стало відомо про збиття двох бомбардувальників Су-34 на східному напрямку.
Упс, ми зробили це знову! Ще один російський винищувач-бомбардувальник Су-34 знищили українські воїни на східному напрямку. А тепер це 10 знищених російських літаків за 10 днів! – зазначили у повідомленні.
Oops, we did it again!
Another russian Su-34 fighter-bomber was destroyed by Ukrainian warriors in the eastern direction.
And now it’s 10 destroyed russian planes in 10 days! pic.twitter.com/edtDXLhskL— Defense of Ukraine (@DefenceU) February 27, 2024
Зауважимо, ще один російський літак А-50У збили 23 лютого в результаті спільної операції Головного управління розвідки Міністерства оборони України та Повітряних Сил ЗСУ над Азовським морем. У ГУР повідомили, що вартість збитого російського літака А-50 становить 350 мільйонів доларів й у ворога таких залишились одиниці.
Відповідно до даних аналітиків UA War Infographics, у 2023 році військовослужбовці Збройних сил України вполювали 45 російських бойових літаків.
- Британські розвідники прокоментували, як вплине на РФ втрата літака далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50.
- За даними британських розвідників, Росія “мовчазно” визнала, що Україна збила їх літак А-50.
- За підрахунками Генштабу, втрати військ РФ у живій силі за два роки повномасштабної війни складають вже понад 400 000 осіб. Однак, уточнили у відомстві, у це число входять як вбиті, так і поранені росіяни.
- 27 лютого близько 14:00 українські захисники збили вже другий за день російський винищувач-бомбардувальник Су-34 на східному напрямку.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.