У Міноборони Польщі пояснили особливості формування українського легіону

Джерело: Павел Залевський в етері Польського радіо

Заступник міністра оборони Польщі Павел Залевський розповів про особливості формування українського легіону.

Позаяк двостороння безпекова угода між державами не передбачає жодних додаткових зобов’язань для Варшави, тож польська сторона не шукатиме українців.

Польська держава не бере жодної участі у цьому процесі, бо не може, згідно із законом. Тому набір відбуватиметься з допомогою українських консульських установ, – пояснив Залевський.

Він зауважив, що добровольці стануть частиною Сил оборони за українськими правилами в українських консульських установах, а на польській території відбуватиметься базовий вишкіл, який забезпечить польська армія.

Після завершення навчань легіон відправиться в Україну на завдання. Добровольці матимуть право на повернення.

Раніше стало відомо, що у Польщі набирають добровольців до новоствореного Українського легіону. Зокрема кілька тисяч осіб вже виявили бажання приєднатися, повідомив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський.

У Польщі ми починаємо готувати першу українську бригаду добровольців. У нас проживає до 1 мільйона українців обох статей, і кілька тисяч із них уже зареєструвалися для участі. Цікаво, що багато хто з них справді хоче служити і приносити користь своїм землякам, але вони кажуть: ми не хочемо, щоб нас відправляли воювати без належної підготовки та спорядження, – заявив він.

Польська сторона забезпечить добровольців навчанням і необхідним спорядженням. Після цього їх відправлять в Україну. Вони зможуть повернутись до Польщі після ротації.

Якби так вчинила кожна європейська країна, в Україні було б кілька бригад, – визнав Сікорський.

Нагадаємо, угода між Україною і Польщею про гарантії безпеки передбачає створення в Польщі добровольчого легіону з можливістю участі громадян інших країн.

  • Міністр юстиції України Денис Малюська заявив, що перша група засуджених, яких звільнили для служби у ЗСУ, відправиться на фронт до кінця літа 2024 року. Наразі вони проходять вишкіл, який триватиме мінімум два місяці.
  • Мінветеранів спільно з Міноборони реалізують проєкт, яким передбачено залучення ветеранів війни до викладання початкового військового вишколу. Учасники з 15 областей пройшли курси з підвищення кваліфікації на базі Національного університету оборони за оновленою програмою.
  • Депутат Бундестагу від партії ХДС з оборонної та зовнішньої політики Родеріх Кізеветтер зауважив, що лише у Німеччині зараз перебуває “до десяти дивізій” українських чоловіків, котрі можуть допомогти своїй країні у війні проти РФ. Раніше німецький політик виступав за посилення озброєння України.

Українська співачка Ірина Федишин придбала додаткових 20 авто для Сил оборони. Кошти виконавиця зібрала на концертах у Європі та США влітку.

Спікер Палати представників США Майк Джонсон закликав президента Володимира Зеленського звільнити пані посла України у США Оксану Маркарову через організовану дипломаткою поїздку на завод з виробництва боєприпасів у Пенсільванії.

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що Захід має враховувати небезпеку нападу Росії на атомні електростанції в Україні, і якщо це  станеться, необхідно негайно втрутитися.

Сполучені Штати планують оголосити про військову допомогу Україні на понад 8 мільярдів доларів 26 вересня під час візиту президента Володимира Зеленського до Вашингтона, повідомили двоє американських посадовців.

25 вересня президент Анджей Дуда заявив, що Росія як постійний член Ради Безпеки ООН має нести відповідальність за мир у всьому світі, натомість вона є агресором, який жорстоко напав на суверенну Україну. Він наголосив, що Росія не виконує роль постійного члена РБ ООН.