У Міноборони Польщі пояснили особливості формування українського легіону
Джерело: Павел Залевський в етері Польського радіо
Заступник міністра оборони Польщі Павел Залевський розповів про особливості формування українського легіону.
Позаяк двостороння безпекова угода між державами не передбачає жодних додаткових зобов’язань для Варшави, тож польська сторона не шукатиме українців.
Польська держава не бере жодної участі у цьому процесі, бо не може, згідно із законом. Тому набір відбуватиметься з допомогою українських консульських установ, – пояснив Залевський.
Він зауважив, що добровольці стануть частиною Сил оборони за українськими правилами в українських консульських установах, а на польській території відбуватиметься базовий вишкіл, який забезпечить польська армія.
Після завершення навчань легіон відправиться в Україну на завдання. Добровольці матимуть право на повернення.
Раніше стало відомо, що у Польщі набирають добровольців до новоствореного Українського легіону. Зокрема кілька тисяч осіб вже виявили бажання приєднатися, повідомив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський.
У Польщі ми починаємо готувати першу українську бригаду добровольців. У нас проживає до 1 мільйона українців обох статей, і кілька тисяч із них уже зареєструвалися для участі. Цікаво, що багато хто з них справді хоче служити і приносити користь своїм землякам, але вони кажуть: ми не хочемо, щоб нас відправляли воювати без належної підготовки та спорядження, – заявив він.
Польська сторона забезпечить добровольців навчанням і необхідним спорядженням. Після цього їх відправлять в Україну. Вони зможуть повернутись до Польщі після ротації.
Якби так вчинила кожна європейська країна, в Україні було б кілька бригад, – визнав Сікорський.
Нагадаємо, угода між Україною і Польщею про гарантії безпеки передбачає створення в Польщі добровольчого легіону з можливістю участі громадян інших країн.
- Міністр юстиції України Денис Малюська заявив, що перша група засуджених, яких звільнили для служби у ЗСУ, відправиться на фронт до кінця літа 2024 року. Наразі вони проходять вишкіл, який триватиме мінімум два місяці.
- Мінветеранів спільно з Міноборони реалізують проєкт, яким передбачено залучення ветеранів війни до викладання початкового військового вишколу. Учасники з 15 областей пройшли курси з підвищення кваліфікації на базі Національного університету оборони за оновленою програмою.
- Депутат Бундестагу від партії ХДС з оборонної та зовнішньої політики Родеріх Кізеветтер зауважив, що лише у Німеччині зараз перебуває “до десяти дивізій” українських чоловіків, котрі можуть допомогти своїй країні у війні проти РФ. Раніше німецький політик виступав за посилення озброєння України.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.