У Німеччині закликали розпочати переговори щодо вступу України до ЄС

Джерело: DW
Згідно з оцінкою уряду Німеччини, Україна виконала усі необхідні вимоги для початку переговорів стосовно вступу країни до Європейського Союзу.
З погляду уряду Німеччини, Україна відповідає всім вимогам для початку в червні переговорів про вступ до ЄС. Тому ми закликаємо всі держави-члени швидко узгодити переговорні рамки, — заявила міністерка у справах Європи міністерства закордонних справ ФРН Анна Люрман.
У грудні 2023 року за підсумками саміту ЄС ухвалили рішення розпочати переговори з Україною та Молдовою про їх вступ до Євросоюзу. За початок переговорного процесу проголосували представники всіх країн ЄС – за винятком прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, що залишив зал до голосування, тим самим утримавшись формально від участі в ньому.
Бельгія, котра головуватиме в ЄС до кінця червня, наполягає на початку переговорів упродовж свого терміну повноважень. Оскільки вже 1 липня головування в ЄС перейде до Угорщини, і переговори відтак можуть перенесені на пізніше у зв’язку з незгодою Будапешта.
14 грудня 2023 року, Європейська рада ухвалила рішення про початок переговорів з Україною та Молдовою щодо вступу до Євросоюзу.
Європейська рада вирішила розпочати переговори про вступ України та Молдови, – мовилося в дописі.
Також напередодні, 14 грудня, президент України Володимир Зеленський звернувся по відеозв’язку до лідерів ЄС із закликом почати переговори про членство України.
Зауважимо, 9 лютого Кабінет міністрів України на засіданні затвердив план заходів із виконання рекомендацій Європейської комісії на шляху до початку перемовин про членство в ЄС.
Це всеохоплюючий документ на понад сто сторінок, покликаний структурувати та обʼєднати зусилля органів влади як для виконання рекомендацій Єврокомісії, які ми отримали у листопаді 2023 року в межах пакету розширення ЄС, так і для якнайшвидшої підготовки та ефективної участі у переговорному процесі зі вступу України до Євросоюзу, – зазначила віцепремʼєр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.
Документ визначає більш ніж 350 заходів щодо виконання політичних рекомендацій Єврокомісії, а також ключових рекомендацій за усіма переговорними розділами відповідно до кластерного підходу, строки їх виконання, відповідальні органи державної влади та алгоритм моніторингу реалізації положень плану.
- Надзвичайний та Повноважний посол України Костянтин Єлісєєв розповів про уроки та виклики на шляху України до членства в Європейському Союзі.
- Франція назвала рішення лідерів ЄС почати переговори з Україною про членство “логічним, справедливим і необхідним”.
- Німеччина надасть експертну підтримку Україні в межах переговорного процесу про вступ до Європейського Союзу.
У ніч проти 5 липня підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали удару по об’єкту воєнно-промислового комплексу країни-агресора — акціонерному товариству “ВНДІР-Прогрес” у місті Чебоксари, Чуваська Республіка РФ.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.
Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї повідомив високопоставленому дипломату ЄС, що Китай не може прийняти поразки Росії у війні проти України, оскільки це дозволить США зосередитись виключно на Пекіні.
У четвер, 3 липня, Сили оборони України вдруге за тиждень успішно вдарили по командному пункту 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ. Також було уражено командний пункт 20-ї мотострілецької дивізії противника на тимчасово окупованій території Донецької області.
У п’ятницю, 4 липня, поблизу тимчасово окупованого селища Стрілкове на Херсонщині підірвався автомобіль Chevrolet Aveo. Внаслідок вибуху загинули троє військових із російського центру безпілотних систем “Барс-Сармат”.