У Німеччині закликали розпочати переговори щодо вступу України до ЄС

Джерело: DW

Згідно з оцінкою уряду Німеччини, Україна виконала усі необхідні вимоги для початку переговорів стосовно вступу країни до Європейського Союзу.

З погляду уряду Німеччини, Україна відповідає всім вимогам для початку в червні переговорів про вступ до ЄС. Тому ми закликаємо всі держави-члени швидко узгодити переговорні рамки, — заявила міністерка у справах Європи міністерства закордонних справ ФРН Анна Люрман.

У грудні 2023 року за підсумками саміту ЄС ухвалили рішення розпочати переговори з Україною та Молдовою про їх вступ до Євросоюзу. За початок переговорного процесу проголосували представники всіх країн ЄС – за винятком прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, що залишив зал до голосування, тим самим утримавшись формально від участі в ньому.

Бельгія, котра головуватиме в ЄС до кінця червня, наполягає на початку переговорів упродовж свого терміну повноважень. Оскільки вже 1 липня головування в ЄС перейде до Угорщини, і переговори відтак можуть перенесені на пізніше у зв’язку з незгодою Будапешта.

14 грудня 2023 року, Європейська рада ухвалила рішення про початок переговорів з Україною та Молдовою щодо вступу до Євросоюзу.

Європейська рада вирішила розпочати переговори про вступ України та Молдови,  – мовилося в дописі.

Також напередодні, 14 грудня, президент України Володимир Зеленський звернувся по відеозв’язку до лідерів ЄС із закликом почати переговори про членство України.

Зауважимо, 9 лютого Кабінет міністрів України на засіданні затвердив план заходів із виконання рекомендацій Європейської комісії на шляху до початку перемовин про членство в ЄС.

Це всеохоплюючий документ на понад сто сторінок, покликаний структурувати та обʼєднати зусилля органів влади як для виконання рекомендацій Єврокомісії, які ми отримали у листопаді 2023 року в межах пакету розширення ЄС, так і для якнайшвидшої підготовки та ефективної участі у переговорному процесі зі вступу України до Євросоюзу, – зазначила віцепремʼєр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

Документ визначає більш ніж 350 заходів щодо виконання політичних рекомендацій Єврокомісії, а також ключових рекомендацій за усіма переговорними розділами відповідно до кластерного підходу, строки їх виконання, відповідальні органи державної влади та алгоритм моніторингу реалізації положень плану.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.