У Раді зареєстрували законопроєкт, яким пропонують дозволити залучити ув’язнених до війська
Джерело: картка законопроєкту
У Раді зареєстрували законопроєкт №11079 про внесення змін до Кримінального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України щодо умовно-дострокового звільнення від відбування покарання для проходження військової служби за контрактом під час особливого періоду.
Відповідну картку законопроєкту оприлюднено на сайті парламенту. Водночас наразі сам текст проєкту закону відсутній.
Документом пропонується надати умовно-дострокове звільнення від відбування покарання особам для проходження військової служби за контрактом в особливий період.
Серед ініціаторів законопроєкту зокрема голова партії “Слуга народу” Олена Шуляк, Олег Бондарнеко, Олексій Устенко, Марія Мезенцева, Євгеній Брагар, Мар’яна Безугла, а також депутат від “Голосу” Ярослав Железняк.
Законопроєктом пропонують внести зміни до Кримінального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України щодо умовно-дострокового звільнення від відбування покарання для проходження військової служби за контрактом під час особливого періоду.
Зауважимо, раніше міністр юстиції Денис Малюська заявив, що незабаром у Верховній Раді зареєструють законопроєкт про мобілізацію засуджених та ув’язнених.
Я думаю, що наступного тижня він [законопроєкт] буде зареєстрований, а на найближчому засіданні Ради він буде голосуватися в першому читанні й в другому так само. Я очікую, що це буде весною, не пізніше, – сказав Малюська.
Він наголосив, що є чоловіки, які хочуть захищати України на фронті, проте перебувають у місцях позбавлення волі. Міністр зазначив, що жоден депутат ще не виступав проти цього законопроєкту й додав, що, скоріш за все, створять окремі загони із засуджених.
Також очільник відомства додав, що не всі військові командири готові брати засуджених та ув’язнених до себе, тож, скоріш за все, це будуть окремі загони.
- Очільник МВС України Ігор Клименко повідомив, чому працівників поліції не мобілізують для війни проти РФ.
- 26 лютого президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт щодо демобілізації строковиків. Раніше цього ж дня йому на підпис направили проєкт закону, котрий стосується військовослужбовців, які закінчили строкову службу у 2024 році та перебувають на службі під час дії воєнного стану.
- Глава фракції “Слуга народу” Давид Арахамія” заявив, що у випадку зменшення допомоги від США в Україні проведуть додаткову мобілізацію.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.