У США стурбовані посиленням воєнної співпраці Росії та КНДР
Джерело: Голос Америки
Державний департамент США висловив стурбованість розширенням воєнної співпраці між Північною Кореєю та Росією, повідомив речник Держдепартаменту США Метью Міллер.
Міллер прокоментував нещодавній візит секретаря Ради нацбезпеки РФ Сергія Шойгу до Пхеньяну, зауваживши, що КНДР продовжує надавати підтримку Москві у незаконній повномасштабній війні проти України.
Ми продовжуємо бути неймовірно стурбованими розширенням відносин у сфері безпеки між Північною Кореєю та Росією. Зокрема, через підтримку, яку КНДР надає Росії, щоб переслідувати її незаконну війну проти України, та перспективу допомоги Росії з боку Північній Кореї способами, які дестабілізують Корейський півострів, – поінформував Метью Міллер.
Раніше міністр оборони Південної Кореї Шін Вонсік повідомив, що КНДР передала Росії щонайменше 10 000 контейнерів, які можуть вмістити 4,8 млн артилерійських снарядів.
КНДР та РФ поглибили військову співпрацю, відколи Кім та Путін минулого року провели зустріч на Далекому Сході. Вже минулого місяця, під час візиту Путіна до КНДР, країни підписали угоду про стратегічне партнерство, який містить пункт про взаємну оборону.
Нещодавно лідер Північної Кореї Кім Чен Ин зустрівся з заступником глави Міноборони РФ Олексієм Криворучком. Разом вони обговорили важливість тіснішого об’єднання армій країн “для захисту миру та справедливості у всьому світі”.
- Північна Корея продовжує постачати сучасні балістичні ракети малої дальності до Росії попри санкції.
- У п’ятницю, 6 вересня, США повідомили, що Іран відправив Росії балістичні ракети. За даними українських джерел, до Росії відправили саме ракети Fateh-360. Однак яку загрозу становлять іранські Fath-360?
- Ворог після перерви відновив використання отриманого від Північної Кореї ракетного озброєння проти нашої країни. Під час удару 31 липня РФ використала ракету КN-23 з КНДР.
- Міноборони США наголосило на необхідності пильно стежити за діями Північної Кореї після підписання договору між КНДР та РФ. У Пентагоні остерігаються, що КНДР у межах цих домовленостей може відправити своїх військових для війни проти України.
У четвер, 3 липня, Сили оборони України вдруге за тиждень успішно вдарили по командному пункту 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ. Також було уражено командний пункт 20-ї мотострілецької дивізії противника на тимчасово окупованій території Донецької області.
У п’ятницю, 4 липня, поблизу тимчасово окупованого селища Стрілкове на Херсонщині підірвався автомобіль Chevrolet Aveo. Внаслідок вибуху загинули троє військових із російського центру безпілотних систем “Барс-Сармат”.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
Російські цивільні літаки, які мали замінити Boeing і Airbus після запровадження західних санкцій, суттєво подорожчали, хоча серійне виробництво досі не розпочалося. Про це свідчить протокол наради у мінтрансі РФ за участю представників авіакомпаній, держкорпорації РФ “Ростех”, Об’єднаної авіабудівної корпорації (ОАК) та Росавіації.