У ЗСУ продемонстрували випробування українських роботів
Джерело: пресслужба Генштабу
У Збройних силах продемонстрували результати випробування наземних роботизованих комплексів. Загалом перевірили бойові, інженерні та логістичні можливості української техніки в умовах природних і штучних перешкод.
Управління інноваційної діяльності Збройних Сил України, спільно з кластером Brave1 та Державним науково-дослідним інститутом випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки, організували демонстраційні випробування наземних роботизованих комплексів, – мовиться у дописі.
Зауважується, що 40 українських виробників показали спроможності своїх зразків долати штучні та природні перешкоди. Бойові, інженерні, логістичні та спеціальні наземні роботизовані комплекси випробовувалися піском, болотом, рослинністю, камінням, ямами і навіть водою.
Однак, представники Збройних Сил України оцінювали не лише прохідність, а й здатність швидко й ефективно виконати конкретне бойове завдання – замінувати визначену територію, евакуювати поранений особовий склад, доставити вантаж на позицію.
Цей захід продемонстрував, що українські виробники оперативно реагують на уроки війни та знаходять рішення нових викликів відсічі повномасштабної збройної агресії РФ, – резюмували у Генштабі.
Додамо, раніше Міноборони кодифікувало і допустило до експлуатації універсальний безпілотний багатоцільовий транспортер переднього краю BoarTAC українського виробництва, котрий за ходовими характеристиками має високу прохідність і тяглову силу.
Також відомство допустило до експлуатації у військах бронеавтомобіль “Джура”, призначений для виконання різних тактичних завдань.
Загалом з початку 2024 року Міноборони України допустило до експлуатації вже понад 40 зразків безпілотників українського виробництва та понад 20 наземних роботів.
Нагадаємо, Міністерство оборони України уклало два нові контракти з українськими підприємствами оборонно-промислового комплексу на загальну суму майже 5 мільярдів гривень. Відповідне підписання угод відбулося під час робочої поїздки Президента Володимира Зеленського та міністра оборони Рустема Умєрова.
Також повідомляли, що в Україні стартувало серійне виробництво роботів Ratel Н, здатних транспортувати одночасно двох поранених з поля бою.
Окрім того, стало відомо, що в Україні активно створюють і використовують новітню зброю. Завдяки прагненню перехитрити ворога і великим інвестиціям, Україна стає центром для розробки автономних дронів та іншого озброєння.
Також українська військова промисловість запустила серійне виробництво безпілотників-камікадзе, які можуть вражати цілі на відстані понад 1000 кілометрів.
- Міноборони розпочало випробування спеціальних модульних бронежилетів для потреб Військово-морських сил та інженерних військ ЗСУ.
- У Міністерстві оборони України почали тестування тканин для антитепловізійної накидки (пончо), яка має маскувати військових та техніку від ворога.
- Міністерство оборони України затвердило другий зразок бронежилета для жінок-військовослужбовиць.
- Міністерство оборони України затвердило зразок-еталон літнього польового костюма для жінок-військовослужбовиць ЗСУ. Відтепер жіночу літню польову форму офіційно поставлено на забезпечення.
В Україні розпочали перевірки встановлення інвалідності для 1695 посадовців із понад 30 державних органів. Справи, котрі підлягають перегляду, зосереджені на працівниках податкової, прокуратури та митниці. У разі необґрунтованих рішень МСЕК їх переглядатимуть відповідно до постанови уряду.
У НЕК “Укренерго” поінформували, що в усіх регіонах України у вівторок, 26 листопада застосовуватимуть графіки відключення електроенергії. Енергетики закликали до ощадливого споживання світла.
Європейці посилять військову підтримку України, пообіцяв 25 листопада міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус після переговорів зі своїми британськими, французькими, італійськими та польськими колегами про те, як посилити оборонні зусилля, позаяк у партнерів досі існують побоювання через повернення Трампа до Білого дому.
У Збройних силах продемонстрували результати випробування наземних роботизованих комплексів. Загалом перевірили бойові, інженерні та логістичні можливості української техніки в умовах природних і штучних перешкод.
22-річного Джеймса Скотта Райса Андерсена, колишнього солдата британської армії, ймовірно, узято у полон під час боїв в Курській області Росії. Інформацію підтвердило міністерство закордонних справ Великої Британії, заявивши, що надає підтримку родині свого громадянина після повідомлень про його затримання.