Україна буде жити з дефіцитом електроенергії щонайменше два роки

Джерело: під час брифінгу  сказав директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко

Директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко попереджає, що українці можуть відчувати дефіцит електроенергії протягом наступних двох років. Причиною є дефіцит генеруючих потужностей, що, своєю чергою, призведе до дефіциту електрики.

Харченко зауважив, що навіть якщо вдасться швидко усунути частину пошкоджень і відновити генеруючі потужності — загальна ситуація з електропостачанням залишиться напруженою.

“На жаль, проблеми з генерацією швидко вирішити не вдасться. Навіть, якщо певну частину тих пошкоджень, яких було завдано, вдасться найближчим часом усунути й відновити, то, в цілому, мій особистий прогноз, що ми будемо жити з дефіцитом електроенергії наступні два роки, і це буде нормальним станом для української енергосистеми”, – заявив він.

Раніше повідомляли, що Україна постала перед проблемою значного дефіциту електроенергії протягом більшої частини доби, що призводить до планування обмежень споживання для промисловості. Тому енергетики прогнозували рекордний обсяг імпорту електроенергії з п’яти країн Європи.

Очікується, що 25 червня США оголосить про надсилання Україні додаткової партії критично важливих боєприпасів на суму у 150 мільйонів доларів, повідомили американські посадові особи.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 24 червня. З початку доби відбулося 135 бойових зіткнень. Найгарячіша ситуація протягом дня залишалася на Покровському напрямку.

Голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький заявив, що Україна мусить невідкладно розпочати будівництво об’єктів розподіленої генерації, позаяк розосередження невеликих електростанцій зробить українську енергосистему стійкішою до російських атак.

24 червня Франція, Німеччина та Польща оголосили про спільні плани щодо закупівлі високоточної зброї великої дальності, з метою заповнити прогалину в європейських арсеналах.

Верховний представник ЄС Жозеп Боррель повідомив 24 червня, що європейська сторона є “дуже близькою” до завершення роботи над текстом безпекової угоди з Україною, тож цей документ може бути підписаний цього місяця, ймовірно, під час Європейської ради, що відбудеться у Брюсселі 27-28 червня.