Україна «ефективно» застосовує касетні боєприпаси проти росіян – Білий дім

Джерело: CNN

Українські сили використовують надані США касетні боєприпаси в бойових діях проти Росії “належно” та “ефективно”, заявив 20 липня координатор Ради національної безпеки зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі, підтверджуючи, що Україна почала використовувати снаряди.

Вони використовують їх належно, ефективно і фактично впливають на російські оборонні формування та оборонний маневр Росії, – зазначив Кірбі журналістам.

Відповідаючи на запитання, коли українці почали використовувати касетні боєприпаси, він відповів, що “здогадується” приблизно минулого тижня або близько того.

8 липня США оголосили, що надішлють боєприпаси, і вони були постачені українським силам приблизно через тиждень.

Кірбі також обговорив додаткові санкції проти Росії, про які адміністрація президента США Джо Байдена оголосила 20 липня, заявивши, що вони є і залишатимуться ефективним інструментом у майбутньому.

Окрім цього, він анонсував додатковий пакет озброєння для України “найближчими днями”, зауваживши, що США завжди намагаються відслідковувати те, що відбувається на полі бою і чого потребують Сили оборони.

Також Кірбі повторив попередження Ради національної безпеки про те, що Росія може готуватися до проведення операції під фальшивим прапором у Чорному морі, щоб спробувати виправдати свої атаки на кораблі.

Зазначимо, 13 липня у Пентагону підтвердили надходження боєприпасів в Україну.

Довідка. Касетний боєприпас – це особливий вид бомби, яка вирізняється тонкими стінками. Вона складається з наконечника, корпусу, порожнистої форми-оболонки. Форму наповнюють дрібними осколками, авіамінами, мінами різного призначення (протитанкові, протипіхотні, запальні). Одна касетна бомба може містити від десяти мін, які після детонації в повітрі розсипаються по всій зоні ураження.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.