Україна може використовувати ракети Storm Shadow для ударів по РФ – Стармер

Джерело: Bloomberg

Новообраний прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер повідомив, що Україна може використовувати британські ракети Storm Shadow для завдання ударів по військових цілях у Росії.

Під час поїздки на саміт НАТО у Вашингтоні на запитання кореспондента Bloomberg Стармер погодився, що Україна сама вирішує, як використовувати ракети Storm Shadow, надані Великою Британією. 

Ракети повинні “очевидно використовуватися відповідно до міжнародного гуманітарного права, як і слід було очікувати”, додав прем’єр.

“Але Україна сама вирішує, як їх розгортати для цих оборонних цілей”, – сказав він. 

Його попередник Ріші Сунака прямо не говорив, що Україна може використовувати Storm Shadows для ударів всередині Росії, але вказав, що Україна сама вирішує, як їх розгорнути.

Говорячи про удар Росії по лікарні в Києві, Стармер сказав, що це був “абсолютно шокуючий, жахливий напад”, який створив “дуже важливий, хоча й трагічний фон для цього саміту”. 

“Моє послання президенту Путіну полягає в наступному: цей саміт НАТО слід розглядати як чітку та єдину рішучість союзників по НАТО та інших, які присутні там одночасно, підтримувати Україну та протистояти російській агресії”, — сказав він.

Довідка. Storm Shadow – франко-британська авіаційна ракета класу “повітря-земля” дальньої дії. Призначена для подолання систем ППО та знищення важливих стаціонарних і нерухомих цілей, зокрема бункерів. Ракета завдовжки 5,1 метра має польотну масу до 1300 кг, а маса її бойової частини – 450 кг. Заявлена дальність становить понад 250 км.

Протягом дня, 19 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 59 вибухів. 

Міністерство закордонних справ Німеччини заявило в п’ятницю, 19 липня, що громадянина Німеччини в Білорусі засудили до смертної кари і Берлін інтенсивно спілкується з владою в Мінську щодо його долі.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 19 липня, від початку цієї доби по всій лінії фронту відбулося 101 бойове зіткнення. 

Сьогодні, 19 липня, відбувся замах на українську мовознавицю, політикиню, викладачку, доктора філологічних наук Ірину Фаріон….

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич повідомив, що внаслідок російського ракетного удару по Миколаєву вже відомо про 14 поранених, серед них четверо неповнолітніх.