Україна отримала понад $230 млрд допомоги з початку повномасштабної війни

Джерело: Visual Capitalist
З початку повномасштабного російського вторгнення у 2022 році Україна отримала більш як $230 млрд допомоги. На ЄС та США спільно припадає майже 70% загального обсягу допомоги.
На графіку використані дані Ukraine Support Tracker для візуалізації десяти найбільших донорів України у період з 24 січня 2022 року до 31 липня 2023 року.

Джерело: visualcapitalist
Згідно з даними Ukraine Support Tracker – проєкту Кільського інституту світової економіки (IfW), який відстежує міжнародну підтримку України, Європа обігнала Сполучені Штати в обсягах наданої допомоги Україні.
ЄС
Військова допомога Україні містить зброю, техніку та предмети, безпосередньо передані українській армії.
На графіку також зображено гуманітарну допомогу населенню та фінансову допомогу, таку як гранти, кредити та гарантії, надані уряду України. Сюди не входять приватні пожертвування, підтримка переселенців за межами України, або допомога міжнародних організацій.
Станом на липень 2023 року інституції Європейського Союзу були найбільшим донором, надавши понад 90 мільярдів доларів через різні механізми, такі як кредити чи гранти, а також військову допомогу через свій Європейський фонд миру.
На відміну від США, на які припадає найбільша частка військової допомоги, ЄС зосередився на фінансовій допомозі.

Джерело: visualcapitalist
Допомога ЄС містить 3,3 мільярда доларів безпосередньо на озброєння та додаткові 2,1 мільярда доларів на постачання Україні одного мільйона боєприпасів.
Також нині блок розглядає можливість надання Україні фінансової допомоги на 53 мільярди доларів на період 2023-2027 років, включно з використанням заморожених російських активів для підтримки відновлення України.
Попри те, що Данія та Нідерланди не включені до цього переліку, у серпні 2023 року країни оголосили, що пожертвують Україні до 61 винищувача F-16.
Підтримка США
Після Європейського Союзу Сполучені Штати є найбільшим донором з обсягом у понад 70 мільярдів доларів.
Країна вже використала 96% коштів, виділених Україні з початку повномасштабної війни, і це спричинило політичні розбіжності.
У той час як адміністрація Байдена рішуче захищає екстрений додатковий запит щодо національної безпеки на суму 106 мільярдів доларів на допомогу Україні та Ізраїлю, низка сенаторів-республіканців виступають проти нинішнього бюджету, який містить додаткові 60 мільярдів доларів на допомогу Україні.
- Сполучені Штати використали вже 96% коштів, які виділяли Україні, повідомив 8 листопада координатор стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі.
- 31 жовтня держсекретар Ентоні Блінкен та міністр оборони Ллойд Остін закликали законодавців США погодити спільний пакет підтримки для України та Ізраїлю на слуханнях у Конгресі.
- Білий дім 20 жовтня попросив у Конгресу майже 106 мільярдів доларів для фінансування безпеки України, Ізраїлю та США.
- 14 листопада головний демократ у Комітеті Палати представників із питань збройних сил Адам Сміт заявив, що Конгрес повинен ухвалити допомогу Україні “через тижні, а не місяці”.
15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.
15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.
Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.
15 травня Верховна Рада проголосувала у першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” стосовно скасування візових вимог для іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами, на період дії воєнного стану.
Верховна Рада 15 травня підтримала законопроєкт №10355, котрим пропонують зменшити розмір пенсій для осіб, засуджених за злочини проти національної безпеки України.