«Україна платить найвищу ціну»: Порошенко нагадав про умови для фінансової підтримки від ЄС
Джерело: Петро Порошенко/YouTube
П’ятий президент України та лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко під час виступу у Верховній Раді закликав владу дотримуватись зобов’язань перед європейськими партнерами, які надають Україні фінансову підтримку в межах програми Ukraine Facility.
Порошенко нагадав, що для Євросоюзу дотримання демократичних цінностей, свобода ЗМІ та політичний плюралізм – це ті червоні лінії, які не можна порушувати.
П’ятий президент зауважив, що якщо починати зі слів подяки, то в першу чергу треба подякувати нашим європейським партнерам за підтримку України. Бо ця підтримка, за його словами, має для України стратегічне значення.
“Сьогоднішнє голосування Рамкової угоди щодо механізму підтримки – це радше не про дипломатичні успіхи влади. Це не успіх Порошенка чи Зеленського. Це не успіх попередньої чи нинішньої Верховної Ради. Це – шана і повага жертвам України в Бучі, в Бородянці, в Ізюмі, в Маріуполі. І це та ціна, яку Україна заплатила і платить за високу честь стати членом Європейського Союзу і, сподіваюсь, членом НАТО”, – сказав п’ятий Президент.
Також він додав, що Україна бере на себе велику відповідальність. І тут, на його думку, вже завдання Верховної Ради реалізувати та імплементувати 69 реформ, 10 інвестиційних проєктів і 146 показників, бенчмарків, які необхідно зробити за дуже короткий термін.
“А в нинішніх складних умовах ми маємо особливо пам’ятати і про ті червоні лінії, які Європейський Союз чітко зазначив для української влади. Це повне дотримання демократичних цінностей і уникнення будь-яких проявів ерозії демократії в нашій державі. Це про дієву демократію і багатопартійний плюралізм, в тому числі у Верховній Раді. Це про боротьбу з корупцією. Це про відсутність темників і свободу ЗМІ”, – резюмував Петро Порошенко.
- Сьогодні, 6 червня, Верховна Рада ратифікувала Рамкову угоду щодо фінансування з боку Європейського Союзу в межах реалізації програми Ukraine Facility, укладену між Україною та ЄС загальним обсягом 50 млрд євро.
- Європейський Союз остаточно затвердив план для Ukraine Facility – відтак Україна отримає 1,89 млрд євро попереднього фінансування.
- 8 травня посли країн Європейського Союзу підтримали План для Ukraine Facility, погодившись з позитивною оцінкою документа, запропонованою Єврокомісією.
- Європейська Комісія схвалила План для Ukraine Facility 15 квітня та запропонувала Раді ЄС ухвалити документ.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.