Україна повернула з російського полону 90 військовослужбовців

Джерело: Голова ОП Андрій Єрмак/Telegram

25 червня відбувся 53-й обмін військовополоненими. Україна повернула з російського полону ще 90 українських захисників, серед них зокрема оборонці “Азовсталі”, прикордонники, воїни Нацгвардії. Станом на сьогодні вдалося звільнити 3300 українських військовополонених.

Чудовий день. Триває захід, в межах якого додому вже повернулося 90 наших людей. Це військові зі ЗСУ, НГУ, ДПСУ. Серед них – 52 оборонці “Азовсталі”, полонені з ЧАЕС…Найближчим часом чекаємо на продовження, – зазначив голова ОП.

Єрмак зазначив, що це важливий обмін. Запевнив, що ключове – повернути всіх наших людей додому, аби “кожен військовий обійняв рідних, ступив на рідну землю, дихав вільним повітрям”.

Він також висловив вдячність ОАЕ за сприяння обміну.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець зауважив, що серед повернутих — воїни Нацгвардії, ВМС, ЗСУ, тероборонці, прикордонники.

Вони перебували на Херсонському, Донецькому, Харківському, Запорізькому та Луганському напрямках! Працюємо далі!

Він також додав, що нині Україна повернула вже 3300 наших воїнів з полону РФ.

Вдячний кожному, хто долучився до цього важливого обміну. Ми продовжуємо працювати над поверненням кожного захисника України, який перебуває в полоні держави-окупанта, – своєю чергою повідомив глава Міноборони Рустем Умєров.

Reuters повідомляє, що Об’єднані Арабські Емірати заявили про посередництво в обміні 180 військовополоненими між Росією та Україною.

Міністерство закордонних справ ОАЕ заявило, що посередництво було успішним, тому що ОАЕ використали “свої чіткі зв’язки та партнерство з обома сторонами”, зокрема як надійний посередник між обома сторонами, – мовиться у повідомленні.

Зауважимо, 5 червня, під час свого виступу на Петербурзькому міжнародному економічному форумі, глава РФ Володимир Путін повідомив, що нині у російському полоні утримують 6 465 українських військовослужбовців.

Раніше представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Юрій Таранюк повідомив, що в російському полоні перебувають понад 8000 українців. Зазначалося, що понад 1600 з них – цивільні.

26 березня Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні оприлюднила нові дані про тортури росіянами українських військовополонених та різке зростання кількості достовірних звинувачень у стратах полонених.

Голова ММПЛУ Даніель Белль повідомила, що кожен з раніше опитаних українських військовополонених розповідав, як російські військовослужбовці та посадовці катували їх у неволі, застосовуючи неодноразові побиття, електрошок, погрози розстрілу, тривалі стресові пози та імітацію розстрілу. Більш ніж половина з них зазнали сексуального насильства.

Більшість колишніх військовополонених також розповідали про страждання від того, що їм не дозволяли спілкуватися зі своїми родинами, та що вони були позбавлені належного харчування й медичної допомоги.

Окрім цього, ММПЛУ зафіксувала достовірні повідомлення про страту щонайменше 32 українських військовополонених у 12 окремих випадках у період з грудня 2023 року по лютий 2024 року, що значно більше, ніж за будь-який попередній період.

29 травня уповноважена з прав людини РФ Тетяна Москальова звинуватила Україну в “надуманих вимогах” під час процесу узгодження обміну полоненими. Москальова заявила, що обмін військовополоненими між Росією та Україною призупинено на кілька місяців.

Читайте також: Багато іноземців не знають, що росіяни катують наших полонених – Спільнота родин Оленівки

Генеральний прокурор Андрій Костін заявив, що неофіційні розмови з військовими, які повернулись з російського полону, свідчать про те, що до 90% військовополонених піддаються катуванню і фізичному та моральному насиллю.

Станом на 21:00 кількість поранених внаслідок російського ракетного удару по дев’ятиповерхівці в Дніпрі збільшилася до дев’яти. Одна людина загинула.

Станом на 19:00 в п’ятницю, 28 червня, кількість бойових зіткнень по всій лінії фронту зросла до 131. Впродовж дня ворог нарощує інтенсивність атак, намагається шукати шляхи, аби вибити українські підрозділи із зайнятих рубежів.

Сьогодні, 28 червня, відбулась зустріч прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з президенткою Словенії Наташою Пірц Мусар, під час якої підписали меморандум про співпрацю у сфері всебічної підтримки українців у Словенії.

Внаслідок російського ракетного удару по багатоповерхівці в Дніпрі вже відомо про одного загиблого та шестеро поранених, серед них 7-місячне немовля.

Сьогодні, 28 червня, російські війська здійснили ракетний удар по Дніпру. Зафіксовано влучання у дев’ятиповерхівку. Зруйновано кілька поверхів.