Україна розпочала переговори зі США стосовно угоди про надання гарантій безпеки – ОП

Джерело: пресслужба Офісу президента
3 серпня Україна розпочала переговори зі Сполученими Штатами Америки відносно двосторонньої угоди про надання безпекових гарантій. Зауважується, що це передбачено Спільною декларацією про підтримку України, що є основою для розроблення відповідних двосторонніх угод.
Символічно, що саме Сполучені Штати Америки – наш найбільший стратегічний партнер – стали першою країною, із якою Україна розпочала цей процес. У такий спосіб ми створюємо успішну модель і для інших партнерів, – зазначив глава ОП Андрій Єрмак.
У пресслужбі наголосили, що гарантії безпеки посилять прогрес України на шляху до майбутнього членства в ЄС та НАТО, що є кінцевою метою та “найнадійнішою гарантією безпеки”.
Раніше повідомлялося, що результатом річної діяльності Міжнародної робочої групи під співголовуванням Єрмака та колишнього Генсекретаря НАТО Андерса Фога Расмуссена стала Спільна декларація, ухвалена керівниками держав G7 та України у Вільнюсі.
До цієї декларації вже приєдналися 12 країн, і майже щотижня долучаються нові, запевнили в ОП. З кожною країною Україна укладе систему двосторонніх договорів.
Це потужний сигнал відносно рішучості провідних демократій світу й далі підтримувати Україну в боротьбі за свободу та незалежність. Мовиться про оборонну та фінансову допомогу, а також про санкції й покарання агресора.
12 липня на саміті НАТО у Вільнюсі країни G7 погодили спільну декларацію стосовно “гарантій безпеки” для України.
- 12 липня на спільній пресконференції з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом у Вільнюсі президент України Володимир Зеленський прокоментував результати саміту.
- Іспанія планує приєднатися до безпекових домовленостей для України, які сьогодні на полях саміту НАТО у Вільнюсі оголосили лідери країн G7.
- 12 липня Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія та Швеція долучаються до декларації країни G7 стосовно гарантій безпеки для України.
- Нідерланди долучаються до декларації стосовно гарантій безпеки для України.
- Румунія приєдналася до гарантій безпеки G7 для України.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.
Президент США Дональд Трамп 24 квітня заявив, що у межах поступки для наближення до миру російська сторона пропонує “зупинити війну” та обіцяє “не захоплювати всієї території України”.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір звернутися до керівництва США з проханням відмовитися від примушування України до миру на умовах президента Росії Володимира Путіна.