Україна та Литва підписали угоду про технічне та фінансове співробітництво

Джерело: Денис Шмигаль у Telegram

Сьогодні, 24 листопада, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та прем’єр-міністерка Литви Інґріда Шимоніте підписали угоду про технічне та фінансове співробітництво між країнами.

Угода передбачає спрощення реалізації проєктів допомоги України з боку Литви, зокрема в частині постачання різного обладнання, передачі технологій, впровадження реформ на шляху України до Європейського Союзу.

За підсумками зустрічі двох прем’єр-міністрів також підписано спільну заяву, в якій, зокрема, підкреслено важливість створення спеціального трибуналу, котрий має засудити винних у війні та злочинах проти України.

Під час зустрічі сторони обговорили зміцнення оборонних можливостей України, зокрема, посилення протиповітряної оборони. Також мовилося про “формулу миру” президента України Володимира Зеленського, якій Литва висловила повну підтримку.

Крім того, у фокусі розмови урядовців двох країн була енергетична безпека, відновлення справедливості, конфіскація заморожених російських активів.

“Вдячні уряду Литви за підтримку нашої позиції, що відбудова України має відбуватися вже зараз. Сьогодні Литва вже відновлює деякі з наших соціальних об’єктів”, – наголосив Денис Шмигаль.

За словами глави українського уряду, ще одним блоком питань, який обговорювався під час зустрічі, було сприяння євроатлантичній та європейській інтеграції України.

“В обох напрямках маємо повну підтримку литовського уряду”, — резюмував Денис Шмигаль.

З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….

У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…

Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.

За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.

Німеччина поставила Україні лише 6,5% обіцяних бронеавтомобілів MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) з посиленим протимінним захистом.