Україна та США посилюють співпрацю у сфері реформ контролю за використанням зброї

Джерело: Міноборони

Україна та США посилюють співпрацю у сфері реформ внутрішнього аудиту та контролю за матеріально-технічною допомогою.

Заступник міністра оборони Юрій Джигир зустрівся з представниками посольства США на чолі з другим секретарем політичного відділу посольства США в Україні Каміло Кабаллеро.

Сторони обговорили стан реформування системи внутрішнього аудиту з урахуванням найкращих практик та досвіду американських партнерів, а також перспективи створення аудиторського комітету в системі Міноборони.

Окремо йшлося про моніторинг кінцевого використання зброї та техніки, наданої американськими партнерами в якості матеріально-технічної допомоги. Зокрема – особливості процедур спільних інспекцій у місцях зберігання озброєння.

“Ми дуже вдячні партнерам за всю техніку і зброю, за допомогою якої наші захисники і захисниці боронять Україну. Наші союзники мають бути впевнені, що ця зброя використовується в узгоджений з партнерами  спосіб – а саме для перемоги над російським агресором”, – прокоментував заступник міністра оборони Юрій Джигир.

Також американську сторону поінформовано про ⁠заходи, які здійснює внутрішній аудит щодо враховування можливих ризиків  під час укладання контрактів щодо забезпечення Сил оборони.

27 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна і США домовилися не враховувати вже надану допомогу у майбутній угоді про співпрацю щодо рідкісноземельних металів.

До кінця квітня 2025 року Чехія у межах своєї ініціативи спорядить Україні ще 400 тисяч великокаліберних боєприпасів, повідомила міністерка оборони Яна Чернохова.

27 квітня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Україна не повинна погоджуватися на пропозицію президента США Дональда Трампа поступитися територією в обмін на припинення вогню з Росією, оскільки це було б схоже на “капітуляцію”.

У Генштабі повідомили про завершення другого етапу проєкту з психологічної реабілітації та відновлення боєздатності військовослужбовців Сил оборони України за підтримки НАТО.

Російська пропаганда запустила масштабну кампанію дезінформації, поширюючи фейки про нібито “звірства ЗСУ” на території Курської області. Мета — мобілізувати населення РФ на підтримку війни та виправдати злочини проти людяності.