Україна та США уклали домовленість про обмін технічною інформацією та співпрацю у сфері ядерної безпеки

Джерело: Держатомрегулювання.

Виконувач обов’язків голови Держатомрегулювання – головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України Олег Коріков та голова Комісії ядерного регулювання Сполучених Штатів Америки (US NRS) Крістофер Т. Хенсон підписали домовленість про обмін технічною інформацією та співробітництво у сфері ядерної безпеки.

Підписання домовленості відбулося у два етапи: спочатку документ підписав очільник US NRS, потім угоду через Посольство США в Україні доправили українській стороні, від імені якої свій підпис поставив очільник Держатомрегулювання.

Основною метою укладеної домовленості є продовження і поглиблення співробітництва, обміну досвідом і взаємодії між регулюючими органами України та США щодо питань регулювання та нагляду за безпекою та захищеністю ядерних установок і радіоактивних матеріалів. А також застосуванням гарантій, впливом на навколишнє середовище ядерних установок і радіоактивних матеріалів.

Зокрема, документ передбачає розвиток спільних програм досліджень з ядерної безпеки.

Реалізація домовленості відбуватиметься шляхом обміну інформацією щодо нормативно-правових актів у вищезазначених сферах та реалізації спільних проєктів співробітництва.

“Домовленість між Держатомрегулювання та US NRC стане одним із важливих кроків із поглиблення співпраці між нашими державами у сфері безпечного використання ядерної енергії. США мають колосальний досвід і провідні технології, Україна сьогодні отримує важкий досвід використання ядерної енергії в умовах війни. Впевнений, що співпраця між ядерними регуляторами України та США дозволить віднайти нові підходи, стандарти і принципи у сфері забезпечення ядерної безпеки”, – заявив під час підписання документа очільник Держатомрегулювання Олег Коріков.

Президент Росії Володимир Путін заявив, що українців в Росії може бути більше, ніж в Україні. Однак, під “Росією” він мав на увазі й окуповані території України.

Рафінований цукор є основним інгредієнтом багатьох солодких страв, але його надмірне споживання може призвести до низки проблем зі здоров’ям. Ось чому важливо знати альтернативи, завдяки яким можна насолоджуватися солодким без шкоди для організму.

У Нью-Йорку, на задньому дворі будинку в окрузі Оріндж, виявили рештки тварини, що вимерла тисячі років тому. Кістки були всього у кількох сантиметрах під землею.

Україна та Польща планують спільно створити Східноєвропейський газовий хаб, який забезпечить потреби регіону в газі з альтернативних джерел, відмовившись від російських постачань. Ініціатива передбачає інтеграцію газових ринків на основі наявної інфраструктури та розширення міждержавних потужностей для стимулювання торгівлі.

Під час засідання парламенту 19 грудня, перед голосування за відкликання Юрія Бойка з комітету ВРУ, нардеп від “Слуги народу” Георгій Мазурашу став на його захист.