В енергосистемі України зафіксовано дефіцит електроенергії – «Укренерго»
Джерело: “Укренерго”
Сьогодні, 29 листопада, з 13:00 в енергосистемі України зафіксовано дефіцит електроенергії – в “Укренерго” закликали українців до ощадливого споживання.
Причина дефіциту – стрімке зростання споживання через важкі погодні умови та одночасне включення в мережу тисяч споживачів із постраждалих від негоди регіонів.
Водночас електростанції не можуть виробити достатньо електроенергії, щоб задовольнити всі потреби споживачів: сонячні електростанції майже не працюють через щільну хмарність в усіх регіонах, а на теплових електростанціях деякі блоки ще перебувають в ремонті.
“В енергосистемі зараз склалась важка ситуація. Наш котик Графік зростає на очах. Це означає, що споживачам сьогодні зранку і протягом дня потрібно більше електроенергії, ніж можуть виробити всі українські електростанції. ОЩАДЛИВО СПОЖИВАЙТЕ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ ПРОТЯГОМ ВСЬОГО ДНЯ ДО 18:00”, – наголосили у компанії.
А також зазначили, що ощадливе споживання не означає, що потрібно вимкнути все в домі і бути в темряві. Достатньо вимкнути світло там, де воно в цей момент не потрібне й уважно поставитись до того, як ви користуєтесь потужними електроприладами: залишити працювати тільки найнеобхідніше, а всі нетермінові справи перенести на вечір після 18:00 та ніч.
- Станом на ранок 29 листопада в Україні через бойові дії та негоду без електроенергії залишились жителі 812 населених пунктів.
- В Одеській області повністю розблокували дороги. Обмеження, які діяли три доби, вводили через негоду.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що українські енергетики підготовлені до швидкого усунення наслідків ворожих атак на енергетичну інфраструктуру.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.