В Ірані вбили лідера ХАМАС
Джерело: Reuters
Під ранок 31 липня в Тегерані вбили лідера терористичної організації ХАМАС Ісмаїла Ханію.
Смерть Ханії також підтвердив Корпус вартових ісламської революції Ірану. Його вбили через кілька годин після того, як він відвідав інавгурацію нового президента Ірану Масуда Пезешкіана. Триває розслідування.
Офіційний Ізраїль поки не коментував смерть лідера ХАМАС.
Новина про смерть Ханії надійшла менш як за 24 години після того, як Ізраїль повідомив про вбивство командира Хезболли, який, за твердженням ЦАХАЛ, стояв за ракетним ударом по стадіону з дітьми на зайнятих Ізраїлем Голанських висотах.
У ХАМАС вважають, що за вбивством Ханії стоїть Ізраїль. Терористи додали, що це “серйозна ескалація”, мета якої – “зламати волю ХАМАС”. Водночас у ХАМАС додали, що продовжать свій шлях та “впевнені у перемозі”.
Ханія, який зазвичай проживав у Катарі, був обличчям міжнародної дипломатії ХАМАС після того, як угруповання скоїло напад на Ізраїль 7 жовтня 2023 року. Троє синів Ханії раніше загинули у Газі внаслідок авіаудару Ізраїля.
Призначений на найвищу посаду ХАМАС у 2017 році, Ханія подорожував між Туреччиною та столицею Катару Дохою, уникаючи перешкод для поїздок у заблокованому секторі Газа та виступав як переговорник на перемовинах про припинення вогню. Він також вів перемовини з Іраном, який підтримує ХАМАС.
- 24 липня, виступаючи у Конгресі США, прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що війна у Секторі Гази може закінчитися вже завтра, якщо ХАМАС “здасться, складе зброю і звільнить усіх заручників”.
Президент України Володимир Зеленський повідомив деталі чергової масованої повітряної атаки Росії по Україні.
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що, якби він був на місці президента Петера Пеллегріні, позбавив би школяра Симона Оманіка нагороди.
15 січня під час ранкової масованої ракетної атаки російські окупанти вразили два об’єкти критичної інфраструктури у Львівській області.
Комісія з цінних паперів та бірж США (SEC) подала до суду на мільярдера та винахідника Ілона Маска. Його підозрюють у неналежному повідомлені даних про володіння платформою X.
У Південній Кореї затримали президента Юн Сук Йоля після того, як йому оголосили імпічмент у зв’язку зі справою про запровадження воєнного стану.