В Ісландії почалося виверження вулкана

Джерело: Bild

В Ісландії вшосте за дев’ять місяців мешканці острова переживають потужне виверження вулкана. Як запобіжний захід, влада вирішила евакуювати рибальське село Гріндавік на околицях Рейк’явіка.

За годину до виверження там стався сильний землетрус. Згодом лава вирвалася з тріщини у землі завдовжки близько чотирьох кілометрів. За даними ісландського метеорологічного бюро, після виверження вулкана у нічне небо на кілометр піднялася хмара гарячого газу, а над охолодженою вулканічною породою, що утворилася в результаті попередніх вивержень, розкинулися лавові прожилки.

У січні внаслідок виверження вулкана кілька будинків на північній околиці села Гріндавик із населенням чотири тисячі осіб було повністю зруйновано. Поки що незрозуміло, чи цього разу досягне лавовий потік села.

Зауважимо, раніше в Італії почалося виверження вулкана Етна, найбільшого вулкана в Європі, що призвело до переривання польотів у найближчому аеропорту.

Вулкан, розташований на східному узбережжі Сицилії, викинув у повітря достатню кількість попелу, що призвело до зупинки рейсів в аеропорту Катанії.

“Злітно-посадкова смуга в аеропорту непридатна для використання через випадання вулканічного попелу: як прильоти, так і вильоти призупинені”, — повідомили представники аеропорту.

Станом на четвер вдень аеропорт оголосив, що відновив вильоти, але обмежить кількість прильотів на годину протягом вечора.

Цього літа вулкан Етна вивергався кілька разів.

Колишнього нардепа Олексія Кучера обрали головою наглядової ради держкомпанії “Ліси України”.

2 квітня президент США Дональд Трамп запровадив надзвичайний економічний стан, надавши собі широкі повноваження для встановлення мит.

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.

Президент США Дональд Трамп 2 квітня повідомив, що запроваджує взаємні мита на товари з усіх країн у 10%.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.