В МЗС Естонії допустили закриття кордонів з Росією

Джерело: Postimees

Міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна допустив закриття кордону з Росією. Раніше глава відомства заявляв, що закривати прикордонні переходи поки зарано.

Ми готові закрити [кордон], якщо це знадобиться, — заявив Тсахкна 29 листопада перед зустріччю міністрів закордонних справ країн НАТО. — Ми обговоримо питання, якщо це знадобиться для підтримки Фінляндії.

23 листопада глава МВС Естонії Лаурі Ляенеметс зазначив, що закриття східного кордону для боротьби з мігрантами поки не потрібно. 28 листопада Фінляндія оголосила про повне закриття своїх КПП на кордоні з РФ з 30 листопада.

Тим часом МЗС РФ в особі заступника Сергія Лаврова Олександра Грушка назвало рішення Фінляндії “нераціональним”. До цього Марія Захарова закликала Фінляндію до переговорів. Минулими вихідними прем’єр Фінляндії Петтері Орпо заявив, що політичні переговори з Росією неможливі, поки триває війна проти України.

Зауважимо, 16 листопада керівник прикордонної служби Естонії Вейко Коммусаар повідомив, що країна розглядає можливість часткового або ж цілковитого закриття пропускних пунктів на кордоні з Росією.

Аналітики Інституту вивчення війни повідомили, що Росія використовує “відому тактику гібридної війни”, намагаючись створити кризу мігрантів на фінському кордоні.

Прикордонна служба Фінляндії повідомила про прибуття на кордон з РФ з вересня близько 300 мігрантів, переважно з Іраку, Ємену, Сомалі та Сирії. Окремо було зафіксовано 89 перетинів протягом дводенного періоду між 7 і 14 листопада — значне зростання порівняно з 91 випадками, зафіксованим з середини липня.

Десятки мігрантів прибули на закриті пункти пропуску Нуйямаа і Ваалімаа у Фінляндії 18 листопада і зібралися навколо вогнища при мінусовій температурі. Повідомляється, що влада Фінляндії розглядає можливість повністю закрити кордон з Росією.

Зауважимо, уряд Фінляндії має намір посилити міграційну політику низкою способів. Метою є скорочення дозволів для шукачів притулку до мінімального рівня, дозволеного директивою ЄС.

Нагадаємо, влітку на південно-східному кордоні Фінляндії зафіксували 11 нелегальних перетинів, з яких сім – з Росії.

Пентагон вирішує, чи варто використовувати останнє джерело фінансування військової допомоги, що залишилося, для підтримки зусиль України у боротьбі з російською агресією, навіть без гарантій того, що ці кошти будуть компенсовані Конгресом.

На платформі “Укренерго” відбулися спільні аукціони з доступу до міждержавних перетинів з Молдовою. Відтак, Україна завершила перехід на європейські правила торгівлі електроенергією.

У межах саміту “Україна – Південно-Східна Європа” в Тирані президент Володимир Зеленський провів зустріч із президентом Чорногорії Яковом Мілатовичем.

Заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час онлайн-привітання учасників конференції “BLACK SEA GRAIN. EUROPE-2024” заявив, що 90% всієї української агропродукції експортується морем.

Шість акціонерних товариств мають до 29 лютого 2024 року забезпечити авансове перерахування до держбюджету не менше ніж 50% річних дивідендів на державну частку від результатів господарської діяльності у 2023 році.