В океані зафіксували рекордно високу температуру, експерти побоюються, що вона може піднятися ще більше

Джерело: Euronews

По всьому світу фіксують температурні рекорди океану, що несуть жахливі наслідки для здоров’я планети.

За даними Copernicus Climate Change Service (C3S), цього тижня середня температура поверхні світового океану досягла найвищого рівня – 20,96 градуса за Цельсієм.

Вона побила рекорд 20,95°C, встановлений у 2016 році, і вчені кажуть, що, швидше за все, рекорд буде побитий і надалі, оскільки зазвичай найвищі температури спостерігаються в березні, а не в серпні.

Минулого тижня в Середземному морі зареєстрували найвищу температуру на поверхні в історії – 28,71°C. Вода навколо Флорида-Кіс була схожа на температуру в гідромасажній ванні, досягаючи максимумів трохи більше 38°C і, можливо, побивши світовий рекорд.

Національне управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA) також повідомило, що Північна Атлантика може бути найспекотнішою за всю історію.

Експерти попереджають, що це може мати руйнівні наслідки для здоров’я планети.

Північна Атлантика зазвичай починає нагріватися в березні, після зими, і досягає свого піка у вересні. Але рекорди безперервно змінюються з квітня цього року.

“Чим більше ми спалюємо викопного палива, тим більше надлишкового тепла будуть відводити океани, а це означає, що тим довше знадобиться, щоб стабілізувати їх і повернути туди, де вони були”, – сказала доктор Саманта Берджесс з C3S.

Океани відіграють важливу роль у регуляції клімату Землі. Вони поглинають тепло, змінюють погодні умови та діють як поглиначі вуглекислого газу.

Але коли вони стають теплішими, то менш ефективні у виконанні цієї роботи. Цикл означає, що з підвищенням температури океану вони стають менш ефективними у поглинанні CO2, що призводить до збільшення кількості цього парникового газу в атмосфері.

Гарячі океани також впливають на морське життя: кити та деякі види риб переміщуються в прохолодніші води, що порушує харчовий ланцюг. Рекордно високі температури також наражають на ризик корали, відтак рифи біля узбережжя Флориди зараз під вагомою загрозою знебарвлення через морську спеку.

З прифронтових територій Сумщини евакуювали місцеву жительку разом з 12 собаками. Вона була єдиною мешканкою на своїй вулиці.

Фракція “Європейська Солідарність” у Київраді заявляє про посилення тиску з боку центральної влади на опозиційних депутатів. Про це повідомив депутат Київської міської ради від “ЄС” Олександр Погребиський у дописі на своїй Facebook-сторінці та в коментарі Буквам.

Посольство США в Києві попереджає про можливу масштабну повітряну атаку, яка може статися в будь-який момент протягом наступних кількох днів.

Президентка Мексики Клаудія Шейнбаум повідомила, що її країна подала до суду на компанію Google за те, що вона позначає Мексиканську затоку як “Американську” для користувачів зі США.

Після того, як міністерка освіти США оголосила, що Гарвард більше не отримуватиме федеральних грантів, у мережах з’явилося зображення, на якому нібито видно, як університет додає рукописні червоні позначки на документ, підкреслюючи граматичні помилки. Однак насправді це було лише жартом від користувача X, який зробив ці позначки заради жарту.