В океані зафіксували рекордно високу температуру, експерти побоюються, що вона може піднятися ще більше
Джерело: Euronews
По всьому світу фіксують температурні рекорди океану, що несуть жахливі наслідки для здоров’я планети.
За даними Copernicus Climate Change Service (C3S), цього тижня середня температура поверхні світового океану досягла найвищого рівня – 20,96 градуса за Цельсієм.
Вона побила рекорд 20,95°C, встановлений у 2016 році, і вчені кажуть, що, швидше за все, рекорд буде побитий і надалі, оскільки зазвичай найвищі температури спостерігаються в березні, а не в серпні.
Минулого тижня в Середземному морі зареєстрували найвищу температуру на поверхні в історії – 28,71°C. Вода навколо Флорида-Кіс була схожа на температуру в гідромасажній ванні, досягаючи максимумів трохи більше 38°C і, можливо, побивши світовий рекорд.
Національне управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA) також повідомило, що Північна Атлантика може бути найспекотнішою за всю історію.
Експерти попереджають, що це може мати руйнівні наслідки для здоров’я планети.
Північна Атлантика зазвичай починає нагріватися в березні, після зими, і досягає свого піка у вересні. Але рекорди безперервно змінюються з квітня цього року.
“Чим більше ми спалюємо викопного палива, тим більше надлишкового тепла будуть відводити океани, а це означає, що тим довше знадобиться, щоб стабілізувати їх і повернути туди, де вони були”, – сказала доктор Саманта Берджесс з C3S.
Океани відіграють важливу роль у регуляції клімату Землі. Вони поглинають тепло, змінюють погодні умови та діють як поглиначі вуглекислого газу.
Але коли вони стають теплішими, то менш ефективні у виконанні цієї роботи. Цикл означає, що з підвищенням температури океану вони стають менш ефективними у поглинанні CO2, що призводить до збільшення кількості цього парникового газу в атмосфері.
Гарячі океани також впливають на морське життя: кити та деякі види риб переміщуються в прохолодніші води, що порушує харчовий ланцюг. Рекордно високі температури також наражають на ризик корали, відтак рифи біля узбережжя Флориди зараз під вагомою загрозою знебарвлення через морську спеку.
- Вчені пояснюють, що повені, хвилі сильної спеки, лісові пожежі спричинені зміною клімату і такі природні катастрофи будуть посилюватись через нагрівання планети.
- Експерти зазначили, що через сильну спеку люди можуть страждати від сильного потовиділення, запаморочення, м’язових спазмів і навіть блювоти, а теплове виснаження та теплові удари, ймовірно, стануть більш поширеними.
- На поверхні Середземного моря температура води підвищилася до рекордного рівня і становить 28,4 градуса за Цельсієм.
- Липень є найспекотнішим на планеті за всю історію спостережень – приблизно за 120 000 років.
На Закарпатті стались зміни у русі потягів на ділянці Сянки – Мукачево. Через падіння каміння з гори заблоковано електропоїзд на перегоні.
Росія найближчими днями може провести додаткові випробувальні запуски балістичних ракет “Орєшнік” або подібних до них, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
Уряд Швейцарії оголосив про заборону експортних поставок до польської компанії після того, як виявилося, що 645 000 малокаліберних набоїв швейцарського виробництва опинилися в Україні, що є порушенням швейцарського законодавства.
На думку аналітиків ISW, у РФ намагаються штучно завищити очікування щодо своїх можливостей, вихваляючи балістичну ракету “Орєшнік”, аби змусити Захід та Україну стримуватись у війні.
У канадському МЗС заявили, що дотримуватимуться ордера Міжнародного кримінального суду (МКС) на арешт прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу.