В Україні розробили бронековдру для оборонців

Джерело: Міноборони

Міноборони розробило документацію на новий засіб індивідуального захисту — тент захисний (бронековдру) для військових.

Наше головне завдання — забезпечити військових сучасними засобами захисту. Розробка нормативно-технічної документації на бронековдру — це ще один крок до підвищення рівня безпеки особового складу в умовах сучасних бойових дій, — зазначив директор Департаменту політики закупівель Міноборони Гліб Канєвський.

Загалом протягом 2024-2025 років закупівельна агенція Міноборони ДОТ законтрактувала засобів індивідуального захисту на майже 13.2 млрд грн.

Бронековдра забезпечує протикульний та протиосколковий захист відповідно до стандартів STANAG 2920 Ed.3 / AEP 2920 Ed.AVer.2, що гарантує високий рівень зупинення уламків, куль та інших засобів ураження. Основу захисту становить м’який балістичний елемент, виготовлений з багатошарового еластичного матеріалу в герметичному водотривкому чохлі.

В розгорнутому вигляду розмір балістичного пакету становить 160 х 80 см, а вага – приблизно 10 кг. Оскільки конструкція бронековдри передбачає зручне складання в 3-4 шари, то це дозволяє використовувати засіб як мобільний щит, закріпивши на руці або плечі. Також її можна легко транспортувати завдяки спеціальним плечовим лямкам, що регулюються по довжині.

Бронековдра дозволяє адаптуватися до ситуацій, коли необхідно миттєво укритись від обстрілу чи вибуху, швидко завісити віконний чи дверний отвір або навіть захистити від уламкового ураження дороговартісне обладнання. Це не просто тент – це засіб виживання, який може стати вирішальним фактором між пораненням і порятунком, – зауважив про властивості виробу начальник Центрального управління розвитку матеріального забезпечення підполковник Максим Кайола.

Раніше відомство допустило до експлуатації у військах бронеавтомобіль “Джура”, призначений для виконання різних тактичних завдань.

Нагадаємо, Міністерство оборони України уклало два нові контракти з українськими підприємствами оборонно-промислового комплексу на загальну суму майже 5 мільярдів гривень. Відповідне підписання угод відбулося під час робочої поїздки Президента Володимира Зеленського та міністра оборони Рустема Умєрова.

Також повідомляли, що в Україні стартувало серійне виробництво роботів Ratel Н, здатних транспортувати одночасно двох поранених з поля бою.

Окрім того, стало відомо, що в Україні активно створюють і використовують новітню зброю. Завдяки прагненню перехитрити ворога і великим інвестиціям, Україна стає центром для розробки автономних дронів та іншого озброєння.

Також українська військова промисловість запустила серійне виробництво безпілотників-камікадзе, які можуть вражати цілі на відстані понад 1000 кілометрів.

Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.

З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.

23 квітня спецпредставник президента США Кіт Келлог закликав зупинити російсько-українську війну за планом Дональда Трампа після лондонської зустрічі з українською делегацією.

23 квітня президент Володимир Зеленський нагадав, що Сполучені Штати під час першої каденції президента Дональда Трампа ухвалили “Кримську декларацію”, котра засуджувала вторгнення і визнавала територіальну цілісність України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 23 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 124 боєзіткнення.