В Україну завезли отруйний болгарський перець
Джерело: оповіщення системи швидкого оповіщення для харчових продуктів та кормів (Rapid Alert System for Food and Feed – RASFF)
В Україну завезли отруйний болгарський перець. В овочі міститься надмірна концентрація інсектициду та акарициду – форметанату.
Через систему швидкого оповіщення для харчових продуктів та кормів (Rapid Alert System for Food and Feed – RASFF) надійшло повідомлення від 27 березня 2024 року № 2024.2121-fup4стосовно виявлення форметанату в болгарському перці походженням з Йорданії (виробник: JORDANIAN1PALESTINIAN AGRICULTURAL PRODUCTS MARKETING COMPANY). Повідомляється, що до України (отримувач: ТОВ “МОДЕНА УКРАЇНА”) овоч ввезли з Польщі (гуртовик: VITA FRUIT sp.z.o.o, Przeworsk).
У Херсонській ОВА закликали, відповідно до законів України “Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин” та “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів”, у разі наявності в обігу вказаної продукції оператори ринку зобов’язані вилучити її з обігу та письмово проінформувати Херсонське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області.
Довідка. Форметанат – це інсектицид та акарицид, який використовують для обробки насіння та деяких фруктів, зокрема, цитрусових, персиків та нектаринів, груш та яблук, а також помідорів. Хімічно він відноситься до карбаматів. Крім того, у форметанату є ще одна активна група: формамідінова. Це зумовлює його дію на комах.
В організм людини та тварин форметанат може потрапляти з їжею, водою, а також при вдиханні. Для гострого отруєння форметанатом характерні нудота та блювання, біль у животі, слинотеча, діарея, підвищена пітливість, а також порушення зору, слабкість, утруднення дихання, підвищення артеріального тиску. При тяжких отруєннях спостерігаються судоми, постраждалий може впасти в кому. Ці явища обумовлені механізмом дії формитанату: він оборотно блокує фермент ацетилхолінестеразу, що руйнує ацетилхолін. Цей нейромедіатор бере участь у передачі сигналу від нервів до м’язів, а також у центральній нервовій системі. Його надлишок в організмі призводить до порушення роботи нейронів. Форметанат не виявляє канцерогенних властивостей. Його хронічна токсичність для ссавців вивчена мало.
- Італія заборонить синтетичні харчові продукти, заявив міністр сільського господарства країни Франческо Лоллобрриджида.
- З 2027 року Каліфорнія офіційно заборонить жувальні цукерки Skittles в штаті, оскільки губернатор Ґевін Ньюсом підписав законопроєкт AB 418, також відомий як Каліфорнійський закон про безпеку харчових продуктів.
- Вчені переконані, що виключення з раціону деяких продуктів харчування може позбавити хропіння.
- Верховна Рада України ухвалила зміни до законодавства, що спрощують реєстрацію та ведення виноробного бізнесу. Відтак, ліцензії на виробництво алкоголю для малих виноробних підприємств скасовано.
- Заступник міністра сільського господарства Литви Вітаутас Абукаускас закликав Європейську комісію вжити суворіших заходів щодо обмеження імпорту продуктів харчування російського та білоруського походження.
Військовий розповів про відсутність симулятора для FPV-дронів, окрім російського. У відповідь на його звернення відгукнулись розробники популярного симулятора для цивільних дронів.
Адміністрація президента США Дональда Трампа звільнила групу прокурорів, які працювали над кримінальними справами щодо подій 6 січня, і вимагала розкрити імена агентів ФБР, залучених до цих розслідувань, з метою їх відсторонення з посад.
Слідчі Служби безпеки України зібрали масштабну кількість доказів проти російського бізнесмена, який виробив і поставив до збройних сил РФ понад 13 тисяч ударних безпілотників “Герань”, що є російською адаптацією іранських “Шахедів”.
Аналітики проєкту DeepState заявили, що російська армія минулого місяця захопила 325 квадратних кілометрів території України. Це найнижчий показник із серпня 2024 року.
Станом на кінець січня 2025 року через російську агресію в Україні пошкоджено 1333 пам’ятки культурної спадщини та 2185 об’єктів культурної інфраструктури.