В «Укренерго» розповіли, скільки великих енергооб’єктів України РФ атакувала минулої зими

Джерело: голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький в інтерв’ю Голосу Америки

В “Укренерго” розповіли, скільки великих енергооб’єктів України атакували російські окупанти протягом минулих осені та зими.

За словами Кудрицького, внаслідок російських обстрілів було пошкоджено близько 70-ти великих енергетичних об’єктів України.

Щодо енергооб’єктів меншого рівня, то, за його словами, таких є сотні, а то й тисячі. Насамперед мовиться про невеликі трансформаторні пункти чи підстанції обленерго, які розташовані на прифронтових чи прикордонних з РФ територіях, і які окупанти можуть обстрілювати з артилерії.

“Але загалом десь до половини енергосистеми зазнали пошкоджень. Це була глобальна кампанія і глобальний масштаб пошкоджень”, – наголосив Кудрицький.

Він також підтвердив, що внаслідок ворожих обстрілів було пошкоджено всі ГЕС України.

“Всі до одної. Каховську ГЕС ми тут навіть не рахували, бо вона була, на жаль, в окупації досить давно. Але ті, що заходяться на контрольованій території, всі, так чи інакше, зазнали серйозних ушкоджень”, – розповів глава правління “Укренерго”.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.

Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.

Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.