В УЗ оновлять правила перевезення тварин. Рішенню сприяла нещодавня історія нацгвардійця

Джерело: пресслужба UAnimals

Організація порятунку тварин і довкілля UAnimals разом з АТ “Укрзалізниця” напрацює оновлені правила перевезення тварин у поїздах. Відповідне рішення ухвалили після історії про нацгвардійця та його службову собаку Ермі, котрі мусили простояти у тамбурі через обмеження щодо перевезення великих тварин.

Цього тижня у мережі обговорювали історію нацгвардійця Валерія і його службового лабрадора Ермі, які їхали в тамбурі “Інтерсіті” з Києва до Чернігова.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений UAnimals (@uanimals.official)

Коментуючи інцидент, в УЗ послалися на те, що саме в “Інтерсіті”, за правилами, не можна перевозити тварин, вищих за 45 сантиметрів у холці. Відповідне правило діє не через умовну небезпеку, а саме через нестачу місця на пасажирських багажних місцях і дискомфорт для самих тварин.

Невдовзі представники компанії відреагували на інцидент, зазначивши, що є затверджені Мінінфраструктури правила перевезення тварин, яких компанія має дотримуватися.

Відповідно до цих правил, регіональних поїздах собаки великих порід (вищі за 45 см у холці) перевозяться в крайніх тамбурах першого й останнього вагонів під наглядом супроводжувача.

Тоді як дрібні кімнатні тварини розміщуються у спеціальних засобах для перевезення на місцях, призначених для ручної поклажі, на руках у пасажира або під сидячими місцями. Собаки великих порід (вищі за 45 см у холці, не більше одного) перевозяться за наявності намордника та повідця (ланцюжка або ремінної прив’язки).

Водночас в “Укрзалізниці” погодилися, що правила вже застарілі й запевнили, що команда працює над розв’язання цього питання.

Згодом пресслужба Нацгвардії додала, що військовослужбовець добровільно стояв у тамбурі, оскільки не хотів порушувати правила, а чекати купейного вагона, де можна їхати з лабрадором, не мав часу.

UAnimals позначили у дописах про цю історію понад тисячу разів, тож представники організації одразу звернули увагу.

Так, нині сторони погодили:

  1. Спільно оновити деякі застарілі пункти правил проїзду в поїздах, аби вони стали більш інклюзивними для людей із тваринами.
  2. Організувати соціальну кампанію, аби закликати пасажирів без тварин людяніше ставитися до пасажирів із тваринами.

Правила існують для того, щоби їх дотримуватись, але іноді реалії спонукають переглядати правила Радіємо, що “Укрзалізниця” це підтримує, — мовиться у дописі.

В організації пообіцяли інформувати про подальші кроки в цій історії.

Варто зауважити, що раніше Міністерство внутрішніх справ України офіційно дозволило перебування у сховищах з тваринами. Власники розміщуватимуться в окремих приміщеннях укриттів. Тепер недопуск в укриття з твариною є порушенням.

Відповідним наказом внесли зміни до документа МВС, що діяв із 2018 року.

  • У Святошинському районі Києва двох дітей не впустили до укриття під час тривоги. Правоохоронці розпочали кримінальне провадження.
  • У Київській міській військовій адміністрації прокоментували інцидент, коли під час повітряної тривоги дітей не пустили в укриття, й зазначили, що Святошинська окружна прокуратура розпочала досудове розслідування.
  • Нове дослідження засвідчило, що люди передають приблизно вдвічі більше вірусів тваринам, ніж вони нам.
  • Київський притулок для тварин “Носики” звернувся до містян із закликом допомогти заспокоїти собак після ранкового ракетного обстрілу міста.
  • Після тривалої подорожі з України до парку Оксуа у Франції прибули лев і дві левиці. Левиць рятували з лінії фронту на Донеччині, а лев Атлас мусив переїхати через постійні обстріли Київщини.

Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” також повідомив про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності “Орєшнік” по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.

11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.

Українська делегація відвідала Ірландію для посилення співпраці з метою повернення незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час візиту до Берліна висловив сподівання на скоріше повернення українських переселенців.

11 грудня посли країн Європейського Союзу затвердили п’ятнадцятий пакет санкцій проти РФ у відповідь на повномасштабне вторгнення в Україну.