В ЄС обговорять відправку військових інструкторів в Україну

Джерело: Welt

Вже у середині тижня міністри закордонних справ та оборони країн Євросоюзу вперше обговорять можливість відправки військових інструкторів в Україну.

Окрім того, 27 серпня, на зустрічі відповідальних послів ЄС у комітеті з політики та безпеки також обговорять цю тему. Остаточне рішення мають ухвалити не пізніше листопада.

Мандат Європейської тренувальної місії для українських військових (EUMAM UKR), яка досі проходила виключно на території ЄС і насамперед у Німеччині та Польщі, мають продовжити на два роки. Тож, зауважується, що мандат можуть розширити, аби у майбутньому забезпечити навчання в Україні. Так солдатів ЄС вперше офіційно залучатимуть на українській землі.

Неформальні дебати вже відбулися в Брюсселі перед літніми канікулами в липні. Франція категорично виступила за те, щоб європейці виконали вимогу Києва і, окрім нинішньої підготовки, ще й навчали солдатів в Україні. Париж підтримують країни Балтії, Польща, Данія та Швеція.

Тоді як уряд Німеччини поки що проти навчання українських військових на території України. Німеччина побоюється “подальшої ескалації та ризиків”. Позицію Берліна поділяли зокрема Мальта, Австрія, Угорщина.

Раніше президент Франції Емманюель Макрон наголосив на спільному усвідомленні європейськими країнами необхідності бути готовими до можливого нападу Росії у найближчі роки. Макрон під час зустрічі з лідерами парламентських фракцій заявив, що підтримка Києва з боку Франції “не має меж”, а стосовно союзників він сказав, що їм час активізуватися й “не бути боягузами”.

Згодом він знову висловився щодо відправлення військ своєї держави в Україну. Пізніше він повторив власну заяву. Макрон заявив про готовність відправити французьких військових до України, якщо війська РФ просунуться до Києва чи Одеси.

У російській держдумі негативно зреагували на нещодавні заяви президента Франції Емманюеля Макрона щодо ймовірності відправки французьких військових в Україну.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.