Вчені попереджають: сидячий спосіб життя шкодить здоров’ю
Джерело: ladbible
Експерти попереджають, що сидячий спосіб життя – дуже погана новина для вашого серця. Наголошують, що низка занять, зокрема сон, є кориснішими для вас.
Дослідники заявили, що будь-яка діяльність, яка призводить до збільшення частоти серцевих скорочень “навіть на хвилину чи дві”, знижує ризик серцевого нападу або інсульту.
Вибір на користь помірних фізичних вправ має безліч переваг для здоров’я, зокрема зниження рівня холестерину, а також допомагає людям підтримувати меншу вагу.
Ймовірно, не дивно, що найбільша користь отримана під час зміни сидячого способу життя на помірні та активні види діяльності, такі як біг чи підйом сходами.
Докторка Джо Блоджетт з Університетського коледжу Лондона зауважила: “Хоча невеликі зміни в тому, як ви рухаєтеся, можуть вплинути на здоров’я серця, інтенсивність рухів має значення”.
Найкорисніша зміна, яку ми спостерігали, полягала в заміні на помірну чи енергійну діяльність – це може бути біг, швидка ходьба чи підйом сходами – практично будь-яка діяльність, яка збільшує частоту серцевих скорочень і змушує вас дихати швидше, навіть на хвилину чи дві.
Водночас нове дослідження, опубліковане в European Heart Journal, проводило спостереження за людьми протягом 24 годин, відслідковуючи, наскільки корисні інші види діяльності, включаючи сон.
Учасники дослідження носили пристрій, який відстежував, чи ведуть вони сидячий спосіб життя, стоять, займаються спортом чи сплять протягом дня.
Команда зазначила, що особи, які сплять менш як шість годин на день, можуть отримати більше користі від сну, ніж від фізичних вправ.
Хоча не дивно, що активність корисна для здоров’я серця, новим у цьому дослідженні є розгляд низки поведінки протягом всієї доби. Цей підхід дозволить нам зрештою надавати персоналізовані рекомендації, щоб заохочувати людей до більшої активності у зручний для них спосіб, — зазначив Професор Марк Хамер з UCL.
- Згідно з новим дослідженням, заняття спортом з 7 до 9 ранку можуть бути ключем до прискорення метаболізму.
- Нове дослідження, проведене Техаським університетом A&M та Національним інститутом медичних наук та харчування в Мексиці, показало, що кардамон допомагає спалювати жир та прискорює метаболізм.
- Міжнародне агентство з дослідження раку (IARC) у складі визнало аспартам – підсолоджувач, який міститься в дієтичній газованій воді та незліченній кількості інших продуктів – “можливою” причиною раку.
- Згідно з новими рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я, не варто вживати замінники цукру, якщо ви намагаєтеся схуднути. Огляд доказів свідчить про те, що використання нецукрових підсолоджувачів “не дає довгострокової користі у зменшенні жиру в організмі у дорослих або дітей”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.
Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.