Вчені зі станції «Академік Вернадський» розповіли про температурні аномалії в Антарктиці

Джерело: Національний антарктичний науковий центр у Facebook

16 липня на українській антарктичній станції “Академік Вернадський” зафіксували значне підвищення максимальної добової температури. Температура зросла на понад 8 градусів – з -4,2°С до 4,5°С, що є надзвичайною аномалією для цієї пори року в Антарктиді.

Температура залишалася плюсовою протягом майже двох діб – 16-17 липня, супроводжуючись дощем та мокрим снігом. Подібні температурні аномалії були також зафіксовані на британській станції “Розера”, розташованій на 300 км південніше “Вернадського”.

Фото: Національний антарктичний науковий центр

Вчені пояснюють ці аномалії явищем “атмосферної ріки” – вузької смуги з високою концентрацією атмосферної вологи, яка переносить теплі повітряні маси з тропіків у полярні регіони. Це явище спричинило стрибок температури на станції.

Потепління в Антарктиці має серйозні наслідки, зокрема прискорення танення льодовиків, що може призвести до опріснення прибережних вод і руйнування екосистем.

За останні п’ять років температури на станції рідко опускалися нижче -10°С. У попередні п’ять років вони часто були нижче -15°С. До 1980-х років зимові температури досягали -30°С, що свідчить про явне потепління в Антарктиді.

Організація ЮНЕСКО ухвалила застосування в екстреному порядку механізму “спеціального моніторингу” щодо Будинку Державної промисловості у Харкові. Україна стане першою країною, де застосують механізм спецмоніторингу. 

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск на спільному з президентом Франції Емманюелем Макроном брифінгу заявив, що наразі Польща не планує відправляти свої війська в Україну.

Обраний президент США Дональд Трамп під час передвиборчої кампанії був переконаний, що здатен забезпечити мирну угоду між Україною та Росією всього за 24 години, проте тепер визнає, що це складніше, ніж він стверджував.

Американська акторка та співачка Селена Гомес офіційно оголосила про заручини з продюсером та автором пісень Бенні Бланко.

У Верховну Раду ІХ скликання було обрано 424 депутати, однак за п’ять років попрацювати встигли 452. Оскільки частина складала мандати, на їхні місця приходили нові. Рух “Чесно” наприкінці року підбив підсумки роботи ВРУ.