Верховна Рада підтримала скасування мораторію на проведення податкових перевірок

Джерело: Міністерство фінансів України

Сьогодні, 17 жовтня, Верховна Рада України прийняла в першому читанні зміни до Податкового кодексу України та закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” щодо скасування мораторію на проведення податкових перевірок.

Метою законопроєкту є виконання Україною в повному обсязі зобов’язань в межах Меморандуму про економічну та фінансову політику від 8 грудня 2022 року в частині обмеження дії мораторію на проведення податкових перевірок.

Доопрацьований законопроєкт містить більш ліберальні положення стосовно платників податків, оскільки залишає ряд випадків, коли податкові перевірки не проводитимуться та встановлює певні особливості (до 2024 року) відбору платників податків для проведення планових перевірок.

Зокрема з 1 листопада 2023 року діятиме мораторій на:

  • проведення документальних перевірок платників єдиного податку І та ІІ груп – до 1 серпня 2024 року;
  • проведення документальних перевірок платників податків, податковою адресою є тимчасово окуповані території та території активних/можливих бойових дій (крім певних винятків);
  • проведення фактичних перевірок за місцезнаходженням об’єктів оподаткування чи об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням, які розташовані на тимчасово окупованих територіях України та територіях активних/можливих бойових дій (крім певних виключень).

Водночас до плану-графіка проведення документальних планових перевірок у період з 1 листопада 2023 року по 31 грудня 2024 року можуть включатись:

  • платники податків, які здійснюють/здійснювали діяльність у сфері виробництва та/або реалізації підакцизної продукції;
  • платники податків, які здійснюють/здійснювали діяльність у сфері організації та проведення азартних ігор в Україні (гральний бізнес);
  • платники податків, які надають/надавали фінансові, платіжні послуги;
  • нерезиденти, які здійснюють/здійснювали в Україні діяльність через відокремлені підрозділи, у тому числі постійні представництва та/або відокремлені підрозділи, у т.ч. постійні представництва нерезидента, високого ступеня ризику;
  • інші платники податків, які на основі показників, сформованих за підсумками 2021 календарного року, відповідають одному із визначених законом критеріїв.

У відомстві наголосили, що перевірки під час дії воєнного стану проводитимуться виключно за наявності безпечних умов для їх проведення.

  • Державна податкова служба запустила застосунок “Моя податкова”. У ньому громадяни можуть скористатися електронними сервісами і сплачувати податки.
  • “Європейська Солідарність” закликає залишити так званий військовий ПДФО в бюджетах громад і пропонує фіксований розподіл коштів на користь Сил оборони.

Сьогодні, 21 травня, на фронті відбулося 37 бойових зіткнень. Загарбники здійснили 514 обстрілів позицій ЗСУ, в тому числі – 21 з РСЗВ. Ворог завдав авіаудару із застосуванням керованої авіабомби та атакував 63 дронами-камікадзе.

21 травня 1969 року у Тбілісі народився український журналіст Георгій Гонгадзе.

Вчені виявили, що проста зміна часу тренувань може дати додаткові переваги, зокрема вечірні тренування можуть бути кориснішими за ранкові.

Державна аудиторська служба розкрила під час огляду закупівлі на ремонт укриття на Київщині викрила низку порушень. Замовлене укриття для дітей на території Дружнянської гімназії, яке коштувало 4,3 млн грн, залишилося нереалізованим.

Глава служби розвідки безпеки Канади Девід Віньо закликав канадців не використовувати платформу TikTok, повідомляючи, що їхні дані “доступні для уряду Китаю”.