Війна РФ проти Балтії може початися через «повстання поляків у Білорусі» – політолог

Джерело: Гістав Грессель в етері Bild

Війна РФ із країнами Балтії може розпочатися під приводом повстання поляків у Білорусі, вважає австрійський політолог Густав Грессель.

Грессель проаналізував мапу російсько-білоруських навчань “Захід-2017”.

Хоча на словах вони й були оборонними та антитерористичними, по суті ЗС РФ відпрацьовували тоді напад на країни НАТО з кількох напрямків, – пояснив політолог.

За його словами, приводом для війни за таким сценарієм може стати інсценування повстання польської меншини у Гродненській області Білорусі, яку нібито підтримали країни Балтії. Для захисту союзника їх у відповідь атакує Росія.

Грессель пояснив, що зараз усі сили армії РФ стягнуті в Україні, воювати у країнах Балтії нема кому. Однак, у разі гіпотетичного успіху РФ, загартовані в боях російські частини можуть перекинути на нову війну.

Зокрема про підтвердження припущень та увагу до цього регіону говорить нещодавнє відновлення Ленінградського військового округу. На думку політолога, у разі нової війни все залежатиме від того, як швидко країни Балтії та Польща проведуть мобілізацію та чи зможуть зупинити російську армію на кордоні. Тоді НАТО перекине туди сухопутні резерви та використовує аеродроми Швеції для захоплення переваги у повітрі. Грессель вважає, що Росія не застосовуватиме ядерної зброї, натомість обмежиться конвенційною війною.

Тоді як ядерні загрози можуть виникнути після захоплення країн Балтії, щоб змусити Захід визнати їх частиною РФ.

Читайте також: Країни Балтії на кордоні з Росією продовжують будувати укріплення — Financial Times

Раніше Польща, Литва, Латвія та Естонія закликали Європейський Союз побудувати лінію оборони вздовж кордону блоку з Росією та Білоруссю, щоб захистити ЄС від можливих військових загроз та інших шкідливих дій з боку РФ.

Також Литва та Естонія закликали НАТО прийняти всі варіанти у випадку можливого збройного протистояння з Росією,  включаючи призов до армії та введення спеціального податку на оборону, а також різко збільшити військові витрати.

5 червня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Бундесвер має бути готовим до оборони до 2029 року.

Також ми повідомляли, що через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 серпня. Загалом від початку доби відбулося 110 бойових зіткнень. Найгарячіша ситуація залишається на Покровському напрямку.

Фільм “20 днів у Маріуполі” українського режисера Мстислава Чернова отримав нагороду на премії Septimius Awards у категорії “Найкращий повнометражний документальний фільм”.

Міністерка економіки Юлія Свириденко повідомила, що від початку літа двадцять українських банків погодили кредитів на 4,3 млрд грн підприємцям для реалізації проєктів відновлення енергетичної інфраструктури та побудови джерел альтернативної енергетики.

Великі банки Киргизстану призупинили перекази між російськими та киргизькими банками через нові санкції проти Росії.

Верховна Рада ухвалила закон щодо правового статусу іноземців та осіб без громадянства, котрі беруть участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України. За ухвалення законопроєкту №9585 проголосувало 315 нардепів.