Військовий бюджет РФ перевищує український у понад два рази — Мінфін 

Джерело: Сергій Марченко в інтерв’ю Corriere della Sera

Міністр фінансів Сергій Марченко розповів про потреби України у фінансуванні на 2024 рік, наголосивши на необхідності збереження підтримки України міжнародними партнерами.

Марченко зауважив, що підтримка Сполучених Штатів є критично важливою для України. Тож наша країна сподівається, що адміністрація США зможе знайти рішення для її збереження на тлі триваючої війни РФ проти України.

Бюджет України на військову кампанію у 2024 році – 40,7 млрд доларів, тоді як РФ – 115 млрд доларів, тобто більш ніж у 2,5 раза більший. Ми спрямовуємо всі доходи держбюджету та внутрішні запозичення на фінансування військової кампанії. Без підтримки наших міжнародних партнерів нам довелося б значно зменшити невійськові видатки, — пояснив міністр.

За словами очільника відомства, частка військових видатків становить понад 50% від загального бюджету і близько 21% від ВВП на 2024 рік. Тож фінансові потреби у зовнішній допомозі у 2024 році становлять 41 млрд доларів.

Окрім цього, Марченко наголосив, що підтримка України в інтересах Заходу, оскільки необхідно захистити інші країни від поширення російської імперіалістичної хвороби.

Якщо Україна не вистоїть, РФ може напасти на інші країни, — зазначив він.

Щобільше очільник Міністерства наголосив, що причина війни на Близькому Сході також у недостатній реакції міжнародної спільноти на війну РФ проти України.

Якби нам надали достатньо допомоги, щоб перемогти у 2022 році, ми могли б уникнути цієї ситуації на Близькому Сході.

Водночас міністр висловив вдячність Європейській Комісії за пропозицію започаткувати Ukraine Facility на 2024-2027 роки на суму 50 млрд євро. Та сподівається, що механізм буд запущено у найближчі місяці.

Раніше, коментуючи міжнародну допомогу Україні, міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що всі гроші, які надходять до державного бюджету від союзників, “коштують великих зусиль” і відомству, і країні в цілому.

Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші. 

Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.

23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома. 

У найближчі щонайменше шість місяців про вибори в Україні можна забути через зламані реєстри, вважає експертка з питань PR-комунікацій виборчих та політичних технологій Ольга Лень.

У листопаді 2024 року Росія запустила по українських регіонах близько 2,3 тисячі безпілотників односторонньої атаки різних типів.