Вірменія відмовилася фінансувати ОДКБ

Джерело: пресслужба МЗС Вірменії

Вірменія не фінансуватиме роботу Організації Договору про колективну безпеку на чолі з РФ, участь у якій уряд заморозив у серпні 2024 року після чергової вірмено-азербайджанської війни.

Влада країни оголосила секретаріату організації про своє рішення утриматися від підписання документа “Про бюджет ОДКБ на 2024 рік”.

У зовнішньополітичному відомстві зазначили, що відомості про річний бюджет ОДКБ відповідно до внутрішніх правил організації не підлягають публічному розповсюдженню. Раніше заступник міністра закордонних справ РФ Олександр Панкін заявив, що “виганяти, мабуть, нікого не будуть”, якщо Вірменія до кінця року не сплатить свою частину внеску до бюджету ОДКБ, але будуть розглянуті “різні сценарії”.

У серпні 2024 року глава уряду Вірменії Нікол Пашинян оголосив про заморожування участі країни в ОДКБ, але не зміг назвати точну дату, коли Єреван вийде з організації. До цього прем’єр неодноразово критикував ОДКБ за ненадання допомоги під час військового конфлікту Вірменії та Азербайджану у Нагірному Карабаху. Він також називав організацію “бульбашкою”, члени якої разом з Баку “планували війну” проти Вірменії.

У січні 2025 року з публічної доповіді Служби зовнішньої розвідки Вірменії стало відомо, що країна не має наміру розморожувати свою участь у ОДКБ цього року.

Влада Вірменії регулярно критикувала Росію та ОДКБ за бездіяльність та відсутність реакції на прохання Єревана про допомогу. Зокрема 3 вересня Пашинян в інтерв’ю La Repubblica заявив про дистанціювання РФ від Південного Кавказу.

26 червня Секретар Ради безпеки Вірменії Армен Григорян розповів про наслідки повної залежності країни від Росії. Він заявив, що РФ “захопила” Нагірний Карабах, а потім передала його Азербайджану.

Зауважимо, нещодавно Вірменія та НАТО погодили програму військової співпраці на 2024 рік та окреслили напрями взаємодії. Сторони провели консультації під час візиту заступника начальника Генштабу Вірменії Артура Єрояна до штаб-квартири Альянсу у Брюсселі.

Міністр охорони здоров’я США Роберт Кеннеді-молодший виступив перед Конгресом на тлі масштабного спалаху кору у країні, масових звільнень у федеральній системі охорони здоров’я та суттєвих скорочень бюджету відомства, яке він очолює.

Повномасштабний наступ Росії на Україну обходиться російській армії дедалі більшою ціною. Вже зараз росіяни зазнали найбільших втрат із часів Другої світової війни.

У Мінфіні підрахували, що на повне відновлення Нового безпечного конфайнменту над четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС після російського удару може знадобитися понад 100 мільйонів євро.

Надвечір 14 травня стало відомо про склад офіційно затвердженої главою РФ Володимиром Путіним делегації РФ, котру направлять у Туреччину на переговори з Україною.

Президент США Дональд Трамп зустрівся з главою Сирії Ахмадом аль-Шараа у Саудівській Аравії 14 травня, закликавши нормалізувати відносини з давнім ворогом Ізраїлем після несподіваної заяви про скасування всіх санкцій.