Восени Росія випустила по Україні вчетверо більше дронів та ракет проти минулого року
Джерело: The Wall Street Journal
Восени російські війська запустили по території України понад 6000 дронів і ракет, свідчать дані командування ВПС України. Це втричі більше, ніж влітку 2024 року, і в чотири рази більше, ніж восени 2023 року.
Як зауважується, ворог залучив безпрецедентну кількість іранських безпілотників Shahed, а також дронів, побудованих на їх основі на заводі в ОЕЗ “Алабуга”, збільшилася і кількість балістичних ракет. Одна з нових тактик — флотилії дешевих безпілотників-приманок, які покликані викликати на себе вогонь ППО та виснажити українські сили.
За словами українського посадовця, в “Алабузі” може вироблятися 1200 дронів на місяць. У російській версії, за його словами, використовуються інші електронні компоненти, ніж в іранських.
Зокрема за минулі три місяці 92% усіх випущених боєприпасів далекого радіусу дії були безпілотниками та приманками. Іноді до половини усіх запущених дронів можуть бути хибними цілями. У листопаді, рекордному за кількістю прильотів, Сили оборони збили 1338 ударних далекобійних дронів, ще 944 були “втрачені” (так говорять про приманки та апарати, нейтралізовані засобами радіоелектронної боротьби), і 88 збити не вдалося.
Водночас допомагає те, що якість частини російських дронів впала через заміну компонентів на тлі нестачі західних деталей.
Нині відсоток нейтралізації дронів у ЗСУ високий: 93% у жовтні та 96,3% у листопаді. Тоді як гірші справи з ракетами. Особливо складним виявився жовтень, коли було збито лише 8,3% балістичних та гіперзвукових ракет та 16,1% — крилатих; ситуацію вдалося покращити у листопаді — до 48% та 86,2% відповідно.
- З початку повномасштабного вторгнення російська армія випустила по території України понад 10 тисяч ракет різних типів та понад 13 тисяч безпілотників. Загальна вартість боєприпасів, витрачених на руйнування, перевищила 18 мільярдів доларів.
- Згідно з дослідженнями, російський тіньовий флот нафтових танкерів розширюється, перевозячи до 70% морської нафти країни, попри санкції Заходу.
- Британська розвідка проаналізувала, який вплив на російську економіку матиме збільшення військових витрат в РФ.
- Попри усі заходи російської влади, зростання цін в РФ не бажає сповільнюватись, свідчать дані росстату. Зокрема у вересні інфляція становила 0,87%, або рівно 6% у річному вираженні — це помітно більше, ніж очікували аналітики.
Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після зустрічі з Володимиром Зеленським запевнив у гарантіях безпеки для України.
Президент Польщі Анджей Дуда закликав країни НАТО запросити Україну до членства в Північноатлантичному альянсі.
15 січня в Україну вдалося повернути з російського полону 25 військових та цивільних, зокрема захисників Маріуполя й “Азовсталі”, Харківщини, Донеччини, Запоріжжя та Херсонщини.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.