Вперше у диханні дельфінів виявили мікропластик – дослідження
Джерело: The Guardian
Згідно з дослідженням, яке свідчить про те, що морські ссавці вдихають потенційно шкідливі забруднювачі, коли підіймаються на повітря, у диханні дельфінів вперше виявили мікропластик.
Дослідницька група США, чиї попередні результати опубліковані в журналі Plos One, стурбована потенційним впливом пластику на легені тварин.
Вчені зібрали зразки повітря у двох місцях: затока Сарасота у Флориді та затока Баратарія в Луїзіані. Вони виявили мікропластик у всіх 11 відібраних зразків, що змусило їх припустити, що пластик переноситься в повітрі.
Дослідження виявили мікропластик скрізь, навіть у таких місцях як гора Еверест, незалежно від урбанізації чи розвитку. Перенесення таких частинок вітром є ключовим фактором їх забруднення.
Леслі Харт, співавтор та експерт із громадської охорони здоров’я з коледжу Чарлстонського університету в Південній Кароліні, сказав:
“Той факт, що дельфіни мають набагато більший об’єм легенів і роблять глибокі вдихи, може означати, що вони піддаються впливу більших доз мікропластику, ніж люди”.
- Дослідники виявили мікропластик в яєчках людей та собак, що викликало занепокоєння щодо потенційного впливу частинок на репродуктивну систему.
- Науковці припускають, що людська шкіра може поглинати вогнестійкі домішки з мікропластику, що може призвести до їхнього потрапляння у кровотік. Для дослідження використовувалися 3D-моделі шкіри, аналогічні людській, з метою вивчення проникності антипіренів — речовин, які роблять пластик стійкішим до високих температур.
Уночі 12 липня російські окупаційні війська масовано вдарили по українських містах ракетами і безпілотниками.
Українське довкілля зазнало масштабних руйнувань унаслідок повномасштабного вторгнення Росії – вже зафіксовано понад 9000 випадків екологічної шкоди. Про це повідомила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук під час Міжнародної конференції з питань відновлення України URC-2025, що завершилася в Римі.
Життя британських монархів – це не лише урочистості й титули, а й постійна загроза безпеці. У 1980–90-х роках члени королівської родини неодноразово ставали мішенню замахів, спроб викрадення та нападів божевільних. Цей тиск особливо гостро відчувала принцеса Діана – одна з найвідоміших і найбільш переслідуваних ЗМІ жінок свого часу.
Національний інститут раку США (NCI), один з головних центрів боротьби з онкологією у світі, переживає масштабну кризу. Після десятиліть підтримки з боку обох політичних таборів і значного прогресу в зниженні смертності від раку, інститут опинився в епіцентрі різких скорочень, кадрових чисток та адміністративного хаосу – наслідків рішень адміністрації Дональда Трампа.
У Китаї вчені навчилися вставляти мікроконтролери прямо в мозок бджіл, щоб керувати їхнім польотом. Такі “кіборги” можуть стати новим інструментом для військової розвідки або пошукових операцій після катастроф.