Видобуток російського «Газпрому» впав до мінімуму за всю історію компанії

Джерело: The Moscow Times

Відключивши газ більшості країн Європи та втративши єдиний великий ринок збуту, російська компанія “Газпром” продовжує вимушено скорочувати видобуток палива.

Так, за підсумками 2023 року найбільша газова компанія РФ викачала з надр 404 млрд кубометрів сировини. Порівняно з першим роком повномасштабної війни, коли “Газпром” почав заморожувати свердловини і втратив п’яту частину видобутку, обсяги знизилися ще на 9 млрд кубів.

Підсумкові обсяги виробництва газу “Газпромом” стали найнижчими за 34 роки, що існує компанія. Так, проти 1990 року, Газпром” втратив третину видобутку, або майже 200 млрд кубів.

“Газпром” залишився без можливості продавати газ після спроби “заморозити Європу”, щоб досягти поступок Україною.

Читайте також: Експортні амбіції російського «Газпрому» тепер переважно в руках Китаю – Bloomberg

2023 року російська компанія прокачала клієнтам близько 69 млрд кубометрів — мінімальний обсяг із 1985 року. Порівняно з 2022 роком (100,9 млрд кубометрів), який уже став гіршим для компанії РФ за всю її історію, обсяги прокачування газу скоротилися ще на третину.

Постачання до Європи впали до 28 млрд кубометрів — рівня другої половини 1970-х років.

Читайте також: ЄС планує зробити довгострокові спільні закупівлі неросійського газу — Bloomberg

Раніше ми повідомляли, що Кремль відчайдушно потребує порятунку з Китаю, пропонуючи збільшити постачання газу вп’ятеро — до 100 млрд кубометрів на рік. Водночас проєкт трубопроводу “Сила Сибіру-2” потужністю 50 млрд кубів, який президент РФ Володимир Путін просуває майже 8 років, так і не зустрів ентузіазму в Пекіні.

Також стало відомо, що голові правління російського “Газпрому” Олексію Міллеру залишається лише мріяти про такі об’єми продажу газу до Китаю, скільки до повномасштабної війни РФ направляла до Європи. Наразі ж навіть збільшення цих постачань зможе компенсувати всього 11% втраченого ринку.

Хоча Путін називав Сі “дорогим другом”, хвалив Пекін за успіхи проєкту “Один пояс — один шлях” та заявляв про “великі перспективи” двосторонніх відносин, китайські посадовці так і не підписали контракт на додаткові постачання російського газу та будівництво трубопроводу “Сила Сибіру-2”.

Прем’єр-міністр Італії Джорджія Мелоні заявила у вівторок, 2 липня, що її партія “Брати Італії” повинна виключити всіх, хто захоплюється фашистським минулим країни. Мелоні поширила заяву після оприлюдненого відео, де члени молодіжного крила партії демонструють фашистські вітання і скандують “Зіг Хайль”. 

Прем’єр-міністр України в середу, 3 липня, повідомив, що Україна отримала 2,2 мільярда доларів від Міжнародного валютного фонду.

Росія направила свої військові кораблі до Венесуели. Крім того, 12 червня російські військові кораблі прибули до Куби, увійшовши у порт Гавани.

Сьогодні вранці, 3 липня, російські війська здійснили серію ударів керованими авіабомбами по селищу Борова Ізюмського району Харківщини, внаслідок чого є загиблий та поранені.

Після початку офіційної роботи новий міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс запевнив, що Україну підтримуватимуть надалі. Так він відповів на привітання українського колеги Рустема Умєрова.