WP: Високоточне обладнання для російських виробників зброї надходило з Тайваню
Джерело: The Washingtonp Post
Попри західні санкції, у 2023 році Росія отримувала високотехнологічне обладнання з Тайваню, союзника США, і застосовувала імпортні верстати зокрема для виробництва БпЛА.
Це був насичений рік для співробітників російської збройової компанії I Machine Technology, які зібралися в червні 2023 року на корпоративний відпочинок на курорті на узбережжі Чорного моря. Під час війни, що вирувала проти України, російська оборонна промисловість відчувала потребу в сучасному виробничому обладнанні, на імпорті якого спеціалізувався московський постачальник.
Виконавчий директор Олексій Бредіхін вітав натовп, який сидів серед тарілок із місцевими делікатесами. Він зупинився, щоб привітати кількох гостей, які подолали тисячі миль, щоб приєднатися до свята у Сочі.
Особливо хочу привітати наших друзів із далекого Тайваню, – заявив він. – Вже майже рік ми дуже наполегливо працюємо.
З січня 2023 року I Machine Technology імпортувала складне обладнання, визначене як інструменти для верстатів з ЧПК, на суму понад 20 мільйонів доларів, виготовлене на Тайвані, стратегічному партнері США, згідно з торговими документами та російськими податковими документами, отриманими The Washington Post.
Верстати з комп’ютерним керуванням використовуються для складного й точного виробництва, яке є критично важливим у багатьох сферах промисловості, зокрема у виробництві зброї.
Згідно з даними, верстати, виготовлені на Тайвані, становили практично весь імпорт російської компанії за перші сім місяців минулого року, а продажі компанії за цей період припадали переважно на російську оборонну промисловість. Керівництво російської компанії намагалося, зокрема, спрямувати ці зусилля для забезпечення масового виробництва ударних дронів в РФ.
Постачання демонструють, як, попри режим глобальних обмежень, російська оборонна промисловість залишається потужною завдяки лазівкам у санкціях.
Критично важливі товари продовжують надходити безпосередньо до Росії, а також через Китай та інші країни, які не беруть участі в обмеженнях.
Загалом, верстати відправили 63 окремими партіями.
Перші партії вартістю 4,47 мільйона доларів були надіслані безпосередньо до фірми Бредіхіна від тайванської торгової компанії з аналогічною назвою I Machine Tools.
Решта обладнання, вартістю 17,8 мільйона доларів, подорожувало обхідним маршрутом. Хоча Бредіхін імпортував ці товари з Туреччини чи Китаю, торгові записи свідчать, що верстати виготовлені кількома іншими тайванськими компаніями.
- Підрядники оборонних підприємств, які займаються випуском гіперзвукових ракет “Кинджал”, досі не потрапили під санкції Заходу, тому вони продовжують імпортувати необхідні матеріали із країн Євросоюзу.
- Після широкомасштабного російського вторгнення Росії на територію України з Латвії до РФ імпортували мікросхеми вартістю в мільйони євро, які могли використовуватися для виробництва таких ракет, як “Кинджал”, С-300 та X-59.
- За результатами розслідування InformNapalm стало відомо, що Росія продовжує імпортувати обладнання для виготовлення безпілотників “Орлан-10” в обхід санкцій.
- У секретному документі, надісланому Києвом своїм західним союзникам, зазначено, що іранські безпілотники-камікадзе, які використовувала РФ в останніх атаках на українські міста, оснащено європейськими компонентами.
- Росія використовує засоби радіоелектронної боротьби проти України, в яких є технології британських компаній.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.