WP: Високоточне обладнання для російських виробників зброї надходило з Тайваню

Джерело: The Washingtonp Post

Попри західні санкції, у 2023 році Росія отримувала високотехнологічне обладнання з Тайваню, союзника США, і застосовувала імпортні верстати зокрема для виробництва БпЛА.

Це був насичений рік для співробітників російської збройової компанії I Machine Technology, які зібралися в червні 2023 року на корпоративний відпочинок на курорті на узбережжі Чорного моря. Під час війни, що вирувала проти України, російська оборонна промисловість відчувала потребу в сучасному виробничому обладнанні, на імпорті якого спеціалізувався московський постачальник.

Виконавчий директор Олексій Бредіхін вітав натовп, який сидів серед тарілок із місцевими делікатесами. Він зупинився, щоб привітати кількох гостей, які подолали тисячі миль, щоб приєднатися до свята у Сочі.

Особливо хочу привітати наших друзів із далекого Тайваню, – заявив він. – Вже майже рік ми дуже наполегливо працюємо.

З січня 2023 року I Machine Technology імпортувала складне обладнання, визначене як інструменти для верстатів з ЧПК, на суму понад 20 мільйонів доларів, виготовлене на Тайвані, стратегічному партнері США, згідно з торговими документами та російськими податковими документами, отриманими The Washington Post.

Верстати з комп’ютерним керуванням використовуються для складного й точного виробництва, яке є критично важливим у багатьох сферах промисловості, зокрема у виробництві зброї.

Згідно з даними, верстати, виготовлені на Тайвані, становили практично весь імпорт російської компанії за перші сім місяців минулого року, а продажі компанії за цей період припадали переважно на російську оборонну промисловість. Керівництво російської компанії намагалося, зокрема, спрямувати ці зусилля для забезпечення масового виробництва ударних дронів в РФ.

Постачання демонструють, як, попри режим глобальних обмежень, російська оборонна промисловість залишається потужною завдяки лазівкам у санкціях.

Критично важливі товари продовжують надходити безпосередньо до Росії, а також через Китай та інші країни, які не беруть участі в обмеженнях.

Загалом, верстати відправили 63 окремими партіями.

Перші партії вартістю 4,47 мільйона доларів були надіслані безпосередньо до фірми Бредіхіна від тайванської торгової компанії з аналогічною назвою I Machine Tools.

Решта обладнання, вартістю 17,8 мільйона доларів, подорожувало обхідним маршрутом. Хоча Бредіхін імпортував ці товари з Туреччини чи Китаю, торгові записи свідчать, що верстати виготовлені кількома іншими тайванськими компаніями.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

Генеральний директор Міжнародної ради аеропортів Європи (ACI EUROPE) Олів’є Янковець в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” наголосив, що без повноцінно функціональних аеропортів “ми не бачимо можливості відновлення України”.

В суботу, 24 лютого, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін та CEO і співзасновник німецької компанії Helsing GmbH Гундберт Шерф підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері безпеки й оборони.

В другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок відвідала Одесу.