Як пофарбувати яйця до Великодня: покрокова інструкція від Євгена Клопотенка

Джерело: Євген Клопотенко

Український кухар Євген Клопотенко поділився тонкощами фарбування яєць до Великоднього столу.

Як підготувати яйця перед фарбуванням

Спершу Клопотенко радить визначитися з кольором яєць, оскільки на білі яйця будь-яка фарба лягатиме краще, а на темних – деякі відтінки будуть слабо помітними, тоді як інші виглядатимуть цікавіше.

Потрібно дістати яйця з холодильника і почекати, поки вони стануть кімнатної температури. Кухар попереджає, якщо варити яйця одразу з холодильника, вони можуть тріснути від контрасту температур.

За словами Клопотенка, більшість барвників, особливо харчових, потребують відварених яєць.

Для цього слід покласти яйця в каструлю й залити водою так, щоб вона повністю їх покривала. Після закипання яйця потрібно варити ще вісім хвилин на меншому вогні. Потім відразу ж перекласти їх у холодну воду до повного охолодження, щоб вони після цього легко чистилися.

Фото: Клопотенко

Як зробити колір насиченим і стійким

Незалежно від вибору барвника Клопотенко радить додавати 1 ст. л. солі на 1 л води під час відварювання фарбованої води та 1 ст. л. оцту після закипання. Кухар уточнив, що 1 л води вистачить для фарбування орієнтовно 4 середніх яєць.

Які натуральні барвники можна використовувати для фарбування яєць

Як пояснив Клопотенко, з натуральними барвниками методів фарбування є два: варити яйця в настояній кольоровій воді чи фарбувати в ній вже відварені яйця впродовж кількох годин.

Цибулеве лушпиння. Відтінок залежить від кольору самого яйця та часу настоювання фарбованої води. Наприклад, якщо фарба буде настоюватися 2 години, а яйця будуть білими, ви отримаєте легкий рудий відтінок. Якщо ж ви настоюватимете воду всю ніч, а потім візьмете коричневі яйця, вони будуть насичено бордові.

Куркума подарує яйцям жовтий відтінок, а готувати яйця в ній можна так само двома методами. Утім, Клопотенко зауважив, що на коричневих яйцях результат буде непомітним.

Каркаде використовується для сіро-блакитного відтінку яєць. Кухар радить настояти відварені яйця в міцному чаї. При цьому Клопотенко пропонує поекспериментувати та зробити мармуровий ефект. Для цього потрібно дістати яйця з барвника та злегка промокнути їх паперовим рушником, щоб лишити трохи світліших плям.

Червонокачанна капуста фарбує яйця в блакитний. Для приготування цього барвника підійде як насичений відвар із капусти, котрий потрібно готувати півтори години, так і свіжовичавлений сік. Клопотенко нагадав, що слід додати до відвару чи соку оцет і сіль та замочити яйця на 3-5 годин, а краще на цілу ніч. Тоді відтінок буде більш насичено блакитним чи навіть синім.

Буряк може подарувати яйцям рожевий чи навіть малиновий відтінок, якщо ви настоюватимете яйця достатньо довго. Клопотенко радить використовувати саме сік, а не відвар. На 1 л води слід вичавити приблизно 3 буряків.

Фото: Клопотенко

Харчові барвники для фарбування яєць

Барвники є сухі, а є рідкі – використовувати можна будь-які. Як користуватися барвниками, написано на їхніх пакованнях. Клопотенко зазначив, що кожен колір потребує окремої ємності для фарбування. А самі ємності мають бути достатньо глибокими, щоб у них повністю могли зануритися усі яйця, які ви плануєте фарбувати.

Будь-які з цих барвників також потребують уже відварених яєць для роботи. Ви можете опускати яйця в барвники або ж наносити фарбу вручну, обов’язково одягнувши рукавички. Впродовж висихання барвника яйця будуть липкими, тому не варто торкатися них аж до повної сухості.

Завтра, 22 травня, графіки погодинних відключень будуть діяти для промислових та побутових споживачів по всій території України з 00:00 до 07:00 та з 18:00 до 24:00 доби.

У Київській області поліція затримала зловмисника, який під час виклику вдарив ножем правоохоронця та погрожував свідкові.

21 травня Росія оголосила про початок ядерних навчань поблизу кордону з Україною. У Міноборони РФ назвали військові навчання “відповіддю на провокаційні заяви та погрози окремих представників Заходу”.

Сьогодні, 21 травня, у Національному заповіднику “Києво-Печерська лавра” родини полонених, захисники та захисниці Маріуполя, громадські організації та небайдужі українці долучились до молебню за оборонців Маріуполя, що вже два роки перебувають в російському полоні.

Міністерка закордонних справ ФРН Анналена Бербок відвідує Україну у вирішальний момент: кілька днів тому російські війська відновили наступ на Харків, друге за величиною місто України. Мета візиту глави відомства – запевнити українських союзників, навіть зважаючи на загострення ситуації в зонах бойових дій, у тому, що Німеччина та Європа й надалі твердо стоятимуть на боці України та не відмовляться від своєї підтримки.