Японія передасть енергообладнання та захист до нього для восьми областей України

Джерело: Кунінорі Мацуда в інтерв’ю “Укрінформ”

Посол Японії в Україні Кунінорі Мацуда повідомив, що його країна готується передати нашій державі генератори, великі трансформатори та інше енергетичне обладнання й габіони для його захисту.

Ми готуємося вже з жовтня надати генератори, великі трансформатори та інше енергетичне обладнання. Зокрема, ми передамо малі генератори населеним пунктам у восьми областях – Харківській, Сумській, Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській, Полтавській, Житомирській та Кіровоградській, а також державним енергетичним компаніям, – заявив він.

Зокрема Японія планує постачати турбіни для когенерації та газові когенераційні установки, приділяючи особливу увагу Харкову. Окремо розглядають можливість надання додаткових великих трансформаторів.

Водночас, аби зусилля не були марними, наразі країна готується надати габіони – захисні конструкції для таких генераторів.

Ми їх називаємо ґрунтовою бронею. Постачання розпочнеться у жовтні, а завершиться передача до кінця року, – додав Мацуда. – Ми не можемо стверджувати, що габіони захищають усе на сто відсотків, але з досвіду реальних атак ми знаємо про певний рівень ефективності. Тому ми хотіли б і надалі збільшувати їхнє постачання.

Раніше Японія висловила готовність приєднатися до багатонаціонального проєкту з розмінування територій України. Згодом стало відомо, що Японія спільно з Камбоджею проводитимуть роботи з розмінування української території, про це заявила глава МЗС Японії Йоко Камікава під час візиту до Пномпеня.

Окрім того, Японія домовляється про надання Україні кредиту в розмірі 3,3 мільярда доларів в межах підтримки G7 з використання відсотків від російських активів, інформують дипломатичні джерела.

У війні проти російських окупантів загинув 30-річний військовий і поет Максим Ємець. Він приєднався до Збройних Сил України ще в 19 років.

Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.

Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.