Японія згодилася на співпрацю зі США для підтримки України озброєнням
Джерело: Yomiuri
Японія погодилась співпрацювати зі Сполученими Штатами з метою підтримки України озброєнням та боєприпасами.
На саміті, запланованому на квітень, уряди Японії та США домовилися “зміцнити систему спільного виробництва” оборонного обладнання та почали вносити корективи, щоб включити домовленості в підсумковий документ.
Мета полягає в тому, щоб продемонструвати єдність японсько-американського альянсу та зберегти стримування РФ.
Зокрема у межах обговорень США планують домовитись про закупівлю японського озброєння, що виготовляється у країні за американською ліцензією.
На зустрічі прем’єр-міністра Кісіди та президента Байдена, яка відбудеться 10 квітня у Вашингтоні, головною темою стане зміцнення співпраці між оборонними галузями Японії та США, оскільки запаси озброєння значно зменшились через допомогу Україні. Передбачається, що уряд Сполучених Штатів закуповуватиме зброю в Японії, передаючи тим часом Україні власне озброєння.
У грудні минулого року Японія переглянула свої три принципи та оперативні вказівки щодо передачі військового обладнання. У зв’язку з цим Японія вирішила експортувати в США керовані ракети “земля-повітря” Patriot, щоб заповнити дефіцит ракет у США.
Очікується, що на саміті обидві країни підтвердять свою політику прискорення цих взаємодоповнюючих відносин. Окрім цього, зважаючи на посилення гегемонічних кроків Китаю, існує бажання зміцнити ланцюг постачання обладнання, пояснили у повідомленні.
- Сполучені Штати та Японія розглядають можливість співпраці в галузі оборони з метою надання допомоги Україні, зокрема постачання боєприпасів та ремонту техніки.
- Представник уряду Японії заявив 7 березня, що Токіо серйозно стурбований тіснішою військовою співпрацею між Китаєм і Росією.
- Вашингтон розглядає можливість запровадження санкцій проти китайських компаній, які, на думку США, допомагають Росії у війні проти України, повідомили члени Конгресу.
- Китай планує збільшити свій військовий бюджет у 2024 році на 7,2%, до 1,67 трлн юанів (або ж 231 млрд доларів), що більш ніж удвічі за 11 років правління Сі Цзіньпіна, як вказано в проєкті бюджету, підготовленого перед початком Всекитайських зборів народних представників (ВЗНП).
Євросоюз не зміг досягти згоди щодо заборони імпорту російського скрапленого природного газу у межах майбутнього пакету санкцій. Суперечності між державами-членами та відсутність надійних альтернатив змусили Єврокомісію підготувати нову стратегію відмови від енергоносіїв РФ — її презентують у травні.
На тлі кризи в цивільній авіації через війну та санкції в Росії заговорили про можливе відродження дирижаблів. Їх планують використовувати для транспортування вантажів у важкодоступних районах Арктичної зони, і вироблятимуть — із сучасних композитних матеріалів.
Пізно ввечері 16 квітня російські війська здійснили черговий масований обстріл Дніпра. Внаслідок атаки дронів загинули двоє осіб, ще семеро постраждалих.
16 квітня президент Володимир Зеленський погодив утворення військових адміністрацій населених пунктів у Донецькій області.
Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо правоохоронця з Чернівецької області, котрий намагався вивезти за кордон військовозобов’язаного у багажнику авто за 20 тис. євро.